Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Skromne uroczystości Bożego Ciała w parafii pod wezwaniem św. Barbary w Turku

Boże Ciało

W parafii pod wezwaniem św. Barbary w Turku główne uroczystości Bożego Ciała odbywały się podobnie, jak w roku ubiegłym o godz. 16.00. Popołudniowa procesja ze względu na pandemię koronawirusa nie pojawiła się na ulicach miasta.

W kościele św.Barbary w Turku odbyła się dzisiaj uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W całej Polsce trwają uroczystości związane z tym świętem Eucharystii. Z powodu epidemii w wielu diecezjach nie odbyły się tradycyjne procesje ulicami miejscowości, ale skromne uroczystości koło kościoła. Podobnie było również w Turku.

Po mszy świętej, która rozpoczęła się o godzinie 16.00 odbyła się procesja wokół kościoła, której towarzyszyła asysta chorągwi, strażackich i górniczych sztandarów oraz młodzież komunijna z dziewczętami sypiącymi kwiaty.

Chór przy każdym z ołtarzy śpiewał pieśni, wprowadzając podniosłą atmosferę.


Dobra: Boże Ciało w Skęczniewie z kolorowymi i sło...
Uroczystość Bożego Ciała z procesją wokół kościoła

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 19 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.