Opłaty od mieszkań Turku nie wystarczyły na pokrycie kosztów systemu gospodarowania odpadami. W związku z tym radni musieli podjąć decyzję o wygospodarowaniu brakującej kwoty z miejskiego budżetu.
Niechęć do segregowania odpadów skutkować będzie niestety podwyżkami. Są one nieuniknione, bo już teraz podczas zgromadzenia przedstawicieli gmin należących do Związku Komunalnego „Czyste miasto, czysta gmina” przyjęto uchwałę o podniesieniu opłat od 1 stycznia przyszłego roku o kolejne 15 proc.
Dlaczego ja jako mieszkaniec segregujący śmieci mam ponosić koszty złego zarządzania majątkiem PGKiM? Macie tam więcej kierowników i ich zastępców biorących pieniądze jak pracowników. Dlaczego pieniądze są tam wydawane od ręki? Dlaczego okna w biurowcu na Dąbrowskiego kosztowały ponad 20 tyś zł za sztukę? Ktoś może się do tego odnieść?
Można się dowiedzieć z jakich rejonów Turku jest najwięcej śmieci zmieszanych? Czy wszyscy mamy ponosić koszty niewłaściwego segregowania przez kogoś? Jakaś sprawiedliwość chyba musi być. Dlaczego to ja mam ponosić koszty za niewłaściwe segregowanie kogoś? Sam segreguje skrupulatnie ale jak widać to nie uchroni mnie przed podwyżkami.
Tam gdzie są blokowiska bo to tam najwięcej ''szlachciców i hrabianek '', którym nie chce się butelki plastikowej wrzucić tam ,gdzie powinni.Niestety jedynym rozwiązaniem jest maksymalne podniesienie ceny to może się nauczą bo tego ,że w Polsce jest obowiązek segregacji nie potrafią zrozumieć .Sam mieszkam w bloku ,segreguję i widzę nie raz co jest w workach w pojemniku na zmieszane.Zjeść pizzę potrafią ale wyjąć już ten śmieszny plasticzek z pudełka nie .Taka ''yntelygencja'' w Turku .Oczywiście nie tyczy się to wszystkich .
Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.