Sołectwa z powiatu tureckiego z szansą na dofinansowanie

Wielkopolska Odnowa Wsi

Ponad 80 sołectw z terenu całego powiatu tureckiego znalazło się na liście stworzonej przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Każde z nich ma szansę otrzymać dofinansowanie w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+. Portal iTurek.net udostępnia zestawienie wszystkich zakwalifikowanych miejscowości.

W czwartek, 14 stycznia, Zarząd Województwa Wielkopolskiego określił zasady uczestnictwa sołectw w programie Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+. Przedstawione kryteria spełniło aż 1.782 jednostek pomocniczych gmin z terenu całej Wielkopolski. Decydowało m.in. posiadanie opracowanej sołeckiej strategii rozwoju, a także działalność grupy odnowy wsi.

Do nowej edycji programu automatycznie zostały zakwalifikowane miejscowości, które w poprzednich latach brały udział w Wielkopolskiej Odnowie Wsi na 2013-2020. Musiały jednak spełnić co najmniej jedno z wyżej wskazanych kryteriów. Samorząd Województwa poinformował także, że w poprzednich latach nie wszystkie zgłoszone do WOW sołectwa wykazywały swoją aktywność.

- W programie Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020 uczestniczyło 2.181 sołectw z całej Wielkopolski. Niestety nie wszystkie wykazywały swoją aktywność. Zarząd województwa przyjął zasady uczestnictwa w nowym programie odnowy wsi w Wielkopolsce. Kryteria spełniły 1.782 sołectwa i to one na mocy uchwały zarządu województwa zakwalifikowały się do programu Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+ - można przeczytać na stronie internetowej programu.

Wśród zakwalifikowanych do Wielkopolskiej Odnowy Wsi 2020+ nie mogło zabraknąć także aktywnych lokalnych wspólnot z terenu powiatu tureckiego. Ponad 80 z nich Zarząd Województwa Wielkopolskiego umieścił na swojej liście. Jest to po 8 sołectw z gminy Brudzew i gminy Dobra, 16 sołectw z gminy Kawęczyn, 15 z gminy Malanów i gminy wiejskiej Turek, a także 12 sołectw z gminy Tuliszków, 5 z gminy Przykona i 2 z gminy Władysławów. To, czy dana miejscowość zakwalifikowała się do programu można sprawdzić klikając TUTAJ

Wszystkie sołectwa, które dostały się do kolejnej odsłony Wielkopolskiej Odnowy Wsi mają teraz szansę na uzyskanie dofinansowań. Zgodnie z założeniami programu można je przeznaczyć na realizację oddolnych inicjatyw społecznych czy też na zachowanie i promocję dziedzictwa kulturowego wielkopolskiej wsi.
Krew jest teraz szczególnie potrzebna. Kolejna uda...
Pożyczki na raty - jak wyłonić najlepsze oferty?

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.