• PAP Mac top strona1

Specjaliści o zagrożeniach i bezpieczeństwie na terenie powiatu tureckiego

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego

O zagrożeniach dla bezpieczeństwa mieszkańców rozmawiano podczas wspólnego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zorganizowane było w czwartek, 13 czerwca w Starostwie Powiatowym w Turku.

Posiedzenie rozpoczęto od sprawozdań przedstawicieli poszczególnych służb informacji na temat najważniejszych zdarzeń oraz istotnych zagrożeń, które zaistniały na terenie powiatu w okresie od 1 stycznia do 31 maja tego roku.

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Turku bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz wspominał m.in. o niedawnym pożarze tartaku w Smulsku, gdzie zaangażowane były ogromne siły.

Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Turku Andrzej Grobelski zaprezentował natomiast dane związane z wypadkami na terenie powiatu oraz podejmowanymi działaniami profilaktycznymi.

Istotne informacje przekazał inżynier nadzoru z Nadleśnictwa Turek Jerzy Sosiński. Dotyczyły one zabezpieczenia przeciwpożarowym lasów. Jak powiedział w celu bezpieczeństwa sosowane są odpowiednie systemy, podejmowane również dyżury i przygotowany odpowiedni sprzęt. Niezawodnie działa również system obserwacyjno – alarmowy, który do tej pory doskonale się sprawdzał.

Głos zabrał między innymi przedstawiciel nadzoru budowlanego. Według specjalisty nie było w ostatnim czasie zagrożeń, a jedyne zdarzenie o którym warto poinformować to zawalona kamienica na ul. Kaliskiej w Turku. Jak usłyszeli uczestnicy spotkania konserwator nie wyraził wcześniej zgody na jego rozbiórkę, której niedługo później dokonała sama natura.

O chorobach, częstotliwości ich występowania oraz rodzajach na terenie powiatu tureckiego opowiedział dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej Alfred Rajczyk. Poinformował on między innymi o tym, że zdecydowanie zmniejszyła się liczba chorujących na grypę, jednak odsetek hospitalizowanych wzrósł zdecydowanie. Do tej pory na naszym terenie nie odnotowano również zachorowań na odrę i różyczkę, co według Alfreda Rajczyka jest efektem szczepień.

Najwięcej miejsca poświęcono jednak sprawie związanej z utylizacją martwych zwierząt, a także dzikim zwierzętom - m.in. lisom, które coraz częściej widywane są w różnych punktach na mapie Turku. W tym miejscu głos zabrał Jan Radzimski - Powiatowy Lekarz Weterynarii, według którego potrzebne są rozwiązania systemowe, ze strony Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Rolnictwa. Zebrani wysłuchali także informacji o przygotowaniu do okresu letniego.

Już jutro Dni Tuliszkowa! Zapraszamy do wspólnej z...
Trzy auta zderzyły się na skrzyżowaniu. Nikomu nic...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - Specjalista w sobota, 15 czerwiec 2019 21:00

Szukam tych specjalistów i widzę Karski, Kałużny, Jandy, Szewczyński, itd. reszta to bez urazy ze specjalistami też nie wiele maja wspólnego. Tematy rozmów w stylu tere fere. No i narada odbebniona. A ja pytam jakie wnioski, zalecenia i zadania dla podległych służb Panie Starosto.

Szukam tych specjalistów i widzę Karski, Kałużny, Jandy, Szewczyński, itd. reszta to bez urazy ze specjalistami też nie wiele maja wspólnego. Tematy rozmów w stylu tere fere. No i narada odbebniona. A ja pytam jakie wnioski, zalecenia i zadania dla podległych służb Panie Starosto.
Gość - Zhp w sobota, 15 czerwiec 2019 17:05

A która z osób ze strony Starostwa jest specjalistą żeby ocenić to co wciskają im służby? No chyba że nadzorujacy biuro zarządzania kryzysowego wszechwiedzacy Jandy. Strach się bać.

A która z osób ze strony Starostwa jest specjalistą żeby ocenić to co wciskają im służby? No chyba że nadzorujacy biuro zarządzania kryzysowego wszechwiedzacy Jandy. Strach się bać.
Gość - xxx w sobota, 15 czerwiec 2019 01:39

"O zagrożeniach dla bezpieczeństwa mieszkańców rozmawiano podczas wspólnego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego". Czy aby nie jest przewodniczącym tejże komisji pan radny Wojtkowiak?
Przepraszam.Czy ktoś widzi tutaj jego ,albo przeczytał cokolwiek o jego wypowiedzi?
Myślę, że ie miał z kim "polemizowac" chociaż bardziej prawdopodobne wydaje mi się że po prostu zabrakło gadżecików.

"O zagrożeniach dla bezpieczeństwa mieszkańców rozmawiano podczas wspólnego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego". Czy aby nie jest przewodniczącym tejże komisji pan radny Wojtkowiak? Przepraszam.Czy ktoś widzi tutaj jego ,albo przeczytał cokolwiek o jego wypowiedzi? Myślę, że ie miał z kim "polemizowac" chociaż bardziej prawdopodobne wydaje mi się że po prostu zabrakło gadżecików.
Gość
wtorek, 22 październik 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.