IV Rajd Rowerowy na Dni Turku i Gminy Turek

4rajd

Zakończył się IV Rajd Rowerowy zorganizowany z okazji na Dni Turku i Gminy Turek. Miłośnicy aktywnego wypoczynku zebrali się o godzinie 9.00 na targowisku w Cisewie, skąd wyruszyli w trasę.

Organizatorzy rajdu przygotowali trzy trasy: Poznaj historię Folusza- około 1 km, trasa rodzinna licząca około 25 km oraz trasa zaawansowana o długości około 40 km.

Uczestnicy przygody odwiedzili dwór w Osadzie Folusz, Uroczysko Cisew, Kapliczkę Matki Boskiej na starej dziuplastej sośnie, Kapliczkę w Kowalach Księżych, budynki z opoki różniatowskiej, Kapliczkę św.Jana Nepomucena w Żukach, Kapliczkę Matki Boskiej w Korytkowie, ruiny dworu w Korytkowie. Następnie miłośnicy aktywnego wypoczynku dotarli do Szadowa Pańskiego, Hałdy Bogdałów, zapomnianego cmentarza ewangelickiego w Kalinowej. Dowiedzieli się wiele na temat renaturyzacji osadnika w Kalinowej i podążali śladami linii kolei górniczej. Wiele osób po raz pierwszy poznało Złotogórski Obszar Chronionego Krajobrazu.

Zakończenie przygody miało miejsce około godziny 16.00 na parkingu leśnym „Zdrojki”.

„Wielka Akcja Poboru Krwi” podczas Dni Turku i Gmi...
Przykona: Najpierw sprzątanie, później odpoczynek

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 19 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.