Bezkonkurencyjny Hubert Kozelan zwycięzcą Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce

Hubert-Kozelan

W poniedziałek, 4 czerwca w Poznaniu odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. W zawodach bardzo dobrze wypadli reprezentanci powiatu tureckiego. Wielki sukces odniósł tam Hubert Kozelan.

Hubert Kozelan to uczeń drugiej klasy oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku. Po wcześniejszym zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego oraz Mistrzostwach Strefowych Hubert przystąpił do finałowej rywalizacji z najlepszym rezultatem w roli faworyta.

Bez problemu zwyciężył w eliminacjach, nastawiając się na pobicie rekordu życiowego w finale. Po fantastycznym biegu zwyciężył bezapelacyjnie, ustanawiając swój nowy fantastyczny rekord życiowy 11,14 s.

Równie dobrze wypadły podopieczne Roberta Rosiaka, uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie, zajmując z czasem 53,0 s. III miejsce w biegu sztafetowym 4x100.

Sztafeta dziewcząt biegała w składzie: Viktoria Wojtyra, Daria Przybył, Agata Pyrkowska i Anna Wągiel. Bohaterką drużyny ze Słodkowa została Agata Pyrkowska, która dodatkowo zdobyła srebrny medal w skoku w dal z wynikiem 4,94 m.

Kawęczyn: Bezpieczny senior świeci przykładem
10 sołectw powiatu tureckiego wypięknieje dzięki d...