Wideo: Bez barier i z pełnym optymizmem, czyli Integracyjny Bieg z Przeszkodami TurMageddon

TurMageddon 2019

Kolejny raz mieszkańcy Turku podjęli nie lada wyzwanie. III Integracyjny Bieg z Przeszkodami TurMageddon przyniósł wiele emocji. Było ciężko, jednak każdy z uczestników na metę dotarł z wielkim uśmiechem.

TurMageddon to wydarzenie sportowo- integracyjne, które odbyło się w sobotę 28 września w Parku im. Żerminy Składkowskiej w Turku.

W biegu w którym udział wzięły osoby z różnym stopniem niepełnosprawności nie było przegranych. Każdy, to dobiegł do mety otrzymał medal oraz upominki.

Organizatorzy wyznaczyli dwie trasy. Jedna z nich przeznaczona była dla osób na wózku. Osoby te wraz z asystentami musiały pokonać 500 metrów – była to przygoda Light. W tej kategorii powstała również trasa Hardcore- dla jadących samodzielnie i liczyła ona 800 m. Trasa ta obfitowała w przeszkody w tym między innymi tak zwane NBA, Autostrada do nieba, Babie lato czy Syzyfowa praca.

Druga trasa miała 2000m i przebiegły nią osoby samodzielnie poruszające się, a każdej z nich towarzyszył tak zwany asystent. Były na niej umieszczone przeszkody, które czasem trudno było przebyć. Uczestnicy biegu poradzili sobie wyśmienicie z trudnościami i szczęśliwi dobiegli do mety.

Uczestnicy biegu przeżyli wspaniałą przygodę, dzięki głównym inicjatorom przedsięwzięcia Stowarzyszeniu Kopernik Plus oraz Stowarzyszeniu Przyjaźni Dzieciom. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Polski Komitet Paraolimpijski.


 

fot.M.JAC

Wideo: "Trzeba tura chwycić za rogi", czyli premie...
80 rocznica przejścia Związku Harcerstwa Polskiego...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 04 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.