Bieg Tropem Wilczym już po raz czwarty w Turku. Na starcie ponad 100 uczestników

Tropem Wilczym

W sportowy sposób upamiętniono Żołnierzy Wyklętych podczas kolejnej edycji biegu Tropem Wilczym. To największy w Polsce bieg pamięci, a tegoroczna edycja przyciągnęła w Turku 133 uczestników.

Historia tego nietypowego biegu sięga 2013 roku. Wówczas grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego.

Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski.

Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych. Spontaniczna akcja szybko znalazła kontynuację w innych miejscowościach, w tym również w Turku. Na starcie niedzielnego biegu głównego stanęło 133 zawodników. Towarzyszyli im amatorzy marszu z kijkami, a osobną rywalizację przygotowano dla najmłodszych.

W Turku bieg Tropem Wilczym już po raz czwarty zorganizowało Stowarzyszenie Klub Biegacza „ MARATON ” Turek oraz Fundacja „Wolność i Demokracja. Poza uczczeniem pamięci o Żołnierzach Wyklętych bieg to również okazja do pełnych optymizmu spotkań, aktywności z rodziną i przyjaciółmi.

fot. M.JAC


Tuliszków: Muzyczny wieczór dla pań i panów
Sprawdź super rabaty na drzwi wewnętrzne ERKADO w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 08 czerwca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.