Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Bieg wilczym tropem już w niedzielę! Trwają zapisy

Tropem wilczym

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Spontaniczna akcja szybko znalazła kontynuację w innych miejscowościach, w tym również w Turku. Tym razem bieg odbędzie się w niedzielę, 19 września. Zapisy trwają do 17 września.

Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Profesjonalni biegacze, ale też sympatycy tego sportu oraz fani nordic walking w niedzielę, 19 września staną na starcie kolejnej edycji Biegu Wilczym Tropem Turek. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Klub Biegacza Maraton Turek oraz fundacja „Wolność i demokracja”.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://time4run.com.pl/imprezy/tropem-wilczym-turek/

Przykona: Farma Energi może zasilić 10 tysięcy gos...
„Magiczny Lechistan” zawitał do Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - A w piątek, 17 września 2021 23:48

Chciałem się zapisać przez Internet i nie mogę. A jeszcze jest 17 września.

Chciałem się zapisać przez Internet i nie mogę. A jeszcze jest 17 września.
Gość
wtorek, 18 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.