Biegami upamiętniono Żołnierzy Wyklętych

Wilczym Tropem

Tradycyjnie już jak co roku o tej porze upamiętniono Żołnierzy Wyklętych. Za nami kolejna już edycja biegu Tropem Wilczym. Mimo mroźnej atmosfery frekwencja dopisała, a optymizm dopisał każdemu zawodnikowi.

Bieg Tropem Wilczym to największy w Polsce bieg pamięci. Przypomnijmy, że historia tego nietypowego wydarzenia sięga 2013 roku. Wówczas grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego.

Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski.
Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych. Spontaniczna akcja szybko znalazła kontynuację w innych miejscowościach, w tym również w Turku, a od niedawna również w Dobrej.

Sportowcy wystartowali z parkingu przy Nadleśnictwie Turek. Organizatorzy podzielili wydarzenie na poszczególne kategorie- bieg przedszkolaka, bieg główny o długości 1963 m, bieg towarzyski oraz nordic walking.

Atmosfera dopisała, śnieg przyjemnie prószył, a zawodnicy pokonali wyznaczone trasy w optymistycznych nastrojach.
 
fot. M.JAC
 
Gm.Turek: Przetarg na ścieżkę rowerową do Turkowic...
XX Edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gosp...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gosc w niedziela, 05 marca 2023 17:59

A Kałużnego i Bartosik nie było Trzeba powtórzyć żeby do zdjęcia się załapali

A Kałużnego i Bartosik nie było:o Trzeba powtórzyć żeby do zdjęcia się załapali:D
Gość
środa, 21 lutego 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.