Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Brudzew: Druhowie z Galewa z piłkarskimi sukcesami. Uroczysta gala specjalnie dla mistrzów

Galew

Wyjątkowa gala piłkarska miała miejsce przy strażnicy OSP w Galewie, w sobotę, 10 czerwca. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele straży pożarnej, samorządu gminy Brudzew oraz wszystkie osoby wspierające jednostkę. Bohaterami byli jednak członkowie drużyny, których serdecznie powitano.

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Galewie w poprzednich latach wielokrotnie brali udział w gminnych i powiatowych turniejach halowej piłki nożnej. W 2019 roku drużynie udało się pokonać wszystkich i zająć pierwsze miejsce, co dało awans do eliminacji powiatowych. Na początku roku 2020 rozpoczął się powiatowy turniej w hali sportowej w Brudzewie, gdzie zawodnicy z Galewa zajęli miejsce pierwsze. Niestety pandemia COVID-19 oraz wszystkie związane z nią obostrzenia sprawiły, że Wojewódzki Turniej Halowej Piłki Nożnej odbył się dopiero na początku 2022 roku w Grodzisku Wielkopolskim. Nasi druhowie przez ten cały czas trenował, aby osiągnąć kolejny sukces. Ku wielkiemu zaskoczeniu udało się wyjść z grupy i wygrać finał zajmując pierwsze miejsce. Drużyna z Galewa zdobyła tytuł Mistrza Województwa Wielkopolskiego w Halowa Piłkę Nożną. W tym roku zawodnicy wzięli udział w ogólnopolskich rozgrywkach w Gąsawie w województwie kujawsko- pomorskim. Drużyna zajęła piąte miejsce. OSP Galew jest drugą jednostkę z terenu powiatu tureckiego, której udało się wygrać etap wojewódzki w wyniku czego może wziąć udział w zawodach ogólnopolskich.

Podczas uroczystości podziękowano wszystkim zawodnikom biorących udział w turnieju. Otrzymali oni nie tylko pamiątkowe gratulacje, ale również wyjątkowe medale.

Podziękowania przekazano również wszystkim osobom, które wspierały zawodników podczas zmagań piłkarskich. Koszulkę „najlepszy z najlepszych” otrzymał Piotr Jankowski, a specjalne wyrazy uznania przekazano Martynie Ratyńskiej.

Słowa uznania dla drużyny oraz wszystkich którzy przyczynili się do jej sukcesów przekazali zaproszeni goście w tym wicestarosta Powiatu Tureckiego Władysław Karski, wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski, komendant powiatowy PSP w Turku bryg.Piotr Pietrucha, prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Turku druh Grzegorz Ciesielski oraz wiceprezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Turku druh Jarosław Pasik, prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Brudzewie druh Romuald Rumiejowski, wiceprezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Brudzewie druh Henryk Świętochowski i komendant Zarządu Gminnego ZOSP RP w Brudzewie druh Piotr Maciaszek.
 
Władysławów: Nowy sztandar i odznaczenia dla zasłu...
Wideo: RYMcerze zawitali do szkół podstawowych

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Wyborca w poniedziałek, 12 czerwca 2023 08:58

Widzać, że co poniektórzy zaczęli już kampanię przed wyborami samorządowymi

Widzać, że co poniektórzy zaczęli już kampanię przed wyborami samorządowymi
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.