Brudzew: Niezwykły bieg zwykłego człowieka

Aleksander Grzegorzewski z Brudzew

Sierpień uznawany jest za miesiąc trzeźwości. Kościół katolicki modli się wtedy o trzeźwość polskiego narodu. Idee wstrzemięźliwości od alkoholu, od lat, w szczególny sposób realizuje mieszkaniec Brudzewa.

Znany w regionie chodziarz Aleksander Grzegorzewski z Brudzewa, to człowiek, który w swoim życiu przeszedł wiele. Od lat na bazie swoich doświadczeń w wyjątkowy sposób promuje abstynencje i zdrowy tryb życia. Co roku wyrusza szlakiem trzeźwości z Brudzewa do Władysławowa, aby zwrócić uwagę na ten społeczny problem. Po raz kolejny to wyzwanie podjął 13 sierpnia 2019 roku.

-W miesiącu sierpniu, miesiącu trzeźwości, jeśli chociaż jedna osoba porzuci używki będzie to sukces. Dlatego po raz szesnasty udaję się szlakiem trzeźwości z Brudzewa do Władysławowa systemem nordic walking. Celem mego marszu jest propagowanie zdrowego trzeźwego sportowego życia – tak o wyzwaniu, które podejmuje mówi Aleksander Grzegorzewski.

Brudzewski chodziarz znany jest ze swoich nietypowych wędrówek podejmowanych zawsze w szczytnym celu. Między innymi w 2011 roku przebiegł dookoła granic gminy Brudzew w hołdzie Adamowi Małyszowi, kiedy zakończył karierę skoczka narciarskiego.

Zdjęcia: brudzew.pl
IV Bieg Turku – CURSUS TURKOVISTE. Zapraszamy!
Dobra: Profilaktyka w ośrodku wypoczynkowym "Rafa-...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.