Brudzew: Sukces za sukcesem w wykonaniu unihokeistek z Brudzewa

Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży

Jeszcze nie opadły emocje po zdobyciu wicemistrzostwa Polski Młodziczek w Unihokeju przez dziewczęta z gminy Brudzew, a one już mogą pochwalić się kolejnym fenomenalnym osiągnięciem. Dziś, 9 czerwca, wywalczyły drugie miejsce w Polsce w kolejnych zawodach.

W dniach od 7 do 9 czerwca w Elblągu odbywał się XXVI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga. W tak elitarnych rozrywkach nie mogło zabraknąć unihokeistek z Brudzewa – wicemistrzyń Polski Młodziczek, które reprezentowały Szkołę Podstawową im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie.

W sobotę, 8 czerwca, dziewczęta rozegrały 5 meczy, z czego dwa zremisowały, a trzy zakończyły się dla nich wysokim zwycięstwem. W Zielone Świątki, w fazie pucharowej, zawodniczki z Brudzewa rozegrały łącznie trzy mecze, kwalifikując się do ścisłego finału. W ostatnim meczu turnieju z reprezentantkami Nowego Dworu padł remis 0:0. Mecz został rozstrzygnięty dopiero w rzutach karnych, w wyniku czego dziewczyny do Brudzewa wracają do domu z tytułem wicemistrza Polski. Warto podkreślić, że Estera Malesza otrzymała specjalny tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.

Można zaryzykować stwierdzenie, że gmina Brudzew unihokejem stoi. Jedenastka, która przygotował trener Jacek Włodarczyk – nauczyciel w-f z SP Brudzew wraz z Grzegorzem Ratajczykiem i Maciejem Szurgotem, wróci do Brudzewa około godziny 22.00, gdzie pod miejscową remizą nastąpi ich uroczyste powitanie. W zmaganiach towarzyszyła im liczna grupa kibiców i rodziców.
Walczyli o Puchar Poznańskich Koziołków
Kawęczyn: Spotkanie po latach, czyli szkolne wspom...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 20 styczeń 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.