Brudzew: Zawodniczki z GKS Kasztelania wicemistrzem Polski w unihokeju

GKS Kasztelania Brudzew

Kilka minut po 16.00 w niedzielę, 26 maja, w Mrzeżynie (powiat gryficki) zakończyły się rozgrywki Finału Mistrzostw Polski Młodziczek w Unihokeju. Na podium stanęły zawodniczki z powiatu tureckiego.

Wychowanki Gminnego Klubu Sportowego Kasztelania Brudzew wywalczyły tytuł wicemistrza Polski w unihokeju w kategorii młodziczek. Turniej jest organizowany corocznie przez Polski Związek Unihokeja. W tym roku wzięło w nim udział 8 drużyn z całej Polski w przedziale wiekowym między czwartą a szóstą klasą szkoły podstawowej.

Dwanaście zawodniczek z gminy Brudzew rozegrało łącznie pięć meczy. W sobotę, 26 maja, po fazie grupowej drużyna z Brudzewa weszła do fazy pucharowej z pierwszej pozycji. Dziś, po rozegraniu dwóch meczy z Floorball Club Banino i Dzikie Gęsi Zielonka udało im się wywalczyć tytuł wicemistrza Polski w tych zmaganiach, przegrywając w całym turnieju jedynie mecz finałowy.

Dziewczęta do rozgrywek zostały przygotowane przez trenera Jacka Włodarczyka, a w trakcie turnieju mogły liczyć na ogromny doping ze strony swoich rodziców. Jest to kolejny sukces zawodników GKS Kasztelania.