Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Charytatywne piłkarskie zmagania, czyli turniej „Gramy dla Jarka”

Turniej Charytatywny

Dziewięć zespołów rywalizuje w charytatywnym meczu piłki nożnej pod hasłem „Gramy dla Jarka”. Hala sportowa w Długiej Wsi (gmina Dobra) wypełniła się otwartymi sercami.

Trwa charytatywny turniej piłki nożnej, w którym stawką jest puchar wójta gminy Kawęczyn. Zawody jednak mają o wiele ważniejsze przesłanie niż zdobycie głównego trofeum. Celem jest niesienie pomocy dla mieszkańca gminy Kawęczyn, Jarosława Kołodziejczaka. Historię pana Jarosława w mediach społecznościowych opisała jego siostra, która założyła również internetową zbiórkę na leczenie. Wszystko zaczęło się od zapalenia wątroby. Lekarze zdiagnozowali zapalenie typu B i C. Mimo leczenia stan 31-latka wciąż się pogarszał. Wątrobę zaatakował nowotwór, który rozwinął się przy żyle wtórnej i drogach żółciowych. 31-latek przeszedł już operację, podczas której wstawiono dwie protezy do przewodów żółciowych. Możliwości leczenia w Polsce już wyczerpano, a rokowania nie napawają optymizmem. Nadzieję daje klinika w Magdeburgu, gdzie istnieje możliwość usunięcie guza w całości. Koszty są jednak ogromne.

Organizatorami turnieju są: Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kawęczynie, Urząd Gminy w Kawęczynie oraz Rada Gminy Kawęczyn.

Do rywalizacji stanęło dziewięć drużyn:
- OLD BOY Kawęczyn,
- REKINY TRANSPORTU Kawęczyn,
- RAKIETA Słodków,
- SPOD ONE Turek,
- SOCER DRIM TEAM Turek,
- DRAWER Turek,
- LANKO Dobra,
- ZMDK Pleszew,
- PL EURO Marcinów

Pomiędzy meczami kibiców bawić będą kabarety „Malina" i "Królowie żyta" z Macewa a KGW Marianki z Marianowa zapraszają na słodkie smakołyki.

Fot. UG Kawęczyn

Druhowie z Galewa mistrzami Wielkopolski w halowej...
Czwartek najbezpieczniejszym dniem na drogach w 20...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.