Cursus Turkoviste - świąteczne bieganie już po raz czwarty

Cursus Turkoviste

Tradycją stało się, że 15 sierpnia turkowianie świętują nie tylko podczas patriotycznej akademii w miejskim parku, ale też na sportowo. Parkowymi alejkami także w tym roku podążali uczestnicy biegu Cursus Turkoviste.

Bieg pod nazwą Cursus Turkoviste w tym roku zorganizowano już po raz czwarty. Trasę biegu tradycyjnie już wyznaczały alejki w turkowskim parku im. Żerminy Składkowskiej. Idea od lat niezmienna - przez kilka godzin biegacze pokonują dowolny dystans, nie tylko biegiem, ale też np. maszerując z kijkami. Na trasie spotkać można było nie tylko profesjonalnych sportowców, ale też całe rodziny, dla których był to sposób na aktywne spędzenie świątecznego popołudnia. Na zakończenie biegu wśród uczestników rozlosowano nagrody, w tym nagrodę główną - rower górski.

Organizatorem biegu był Klub Biegacza Maraton Turek, przy współpracy z Urzędem Miejskim w Turku, Miejskim Domem Kultury w Turku, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Turku, oraz Samorządem Osiedlowym nr 1 w Turku.

fot.M.JAC

Rodzinne świętowanie w miejskim parku
Turkowianie upamiętnili „Cud nad Wisłą”

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 21 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.