Członkowie Klubu Striker szkolili się w Wołominie

Klub Striker

21 wrzesień był dniem bogatym w wydarzenia dla członków naszego klubu. Najmłodsi kick bokserzy startujący w miękkich formułach walki szkolili się pod Warszawą w Wołominie, na seminarium Polskiego Związku Kickboxingu, kadra dorosłych karateków brała udział w seminarium KARATE zorganizowanym przez Polsk Federacje Karate Kyokushin. Treningi PZKB były prowadzone przez Bartosza Baczyńskiego – trenera kadry narodowej PZKB oraz Damiana Gębali – wielokrotnego medalisty turniejów PZKB, treningi PFKK z udziałem trenera kadry PFKK – shihanem Arturem Wilento 5 dan.

W zgrupowaniu w Wołominie, nasz klub był reprezentowany przez następujące zawodniczki oraz zawodników: Gabrysia Włodarczyk, Zuzanna Drewniak, Wiktoria Włodarczyk, Iwo Adamek oraz Aleksander Piaseczny. Seminarium było prowadzone z zakresu Pointfightingu, które adresowane było w zasadzie dla wszystkich, tj. dzieci, młodzież oraz dorosłych. Treningi zostały poprowadzone przez trenera kadry narodowej (chyba najbardziej utytułowanego zawodnika tej formuły walki-Wielokrotny Mistrza Polski, medalista Mistrzostw Świata, Pucharów Świata oraz innych turniejów międzynarodowych, uczestnika Igrzysk Sportów Walki w Pekinie 2010 roku - 4 miejsce). Dwa bloki treningowe zakończone zostały obszerną i profesjonalną sesją sparingową, co pozwoli nam przygotować się do kolejnego sezonu. Uczestnicy zgrupowania zostali podzieleni na trzy grupy. Pierwsza obejmowała trening podstawowych technik uderzanych oraz kopanych. Druga z zakresu zadań sparingowych oraz trzecia poświęcona na trening mentalny.

Druga grupa naszych fighterów trenujących Karate brała udział w seminarium w Wieruszowie. Uczestnikami byli trener Ariel Więcławek 1kyu (brązowy pas z czarnym pagonem) oraz zawodnik Kacper Grześkiewicz, również posiadacz 1 kyu. Treningi podzielone zostały na dwa bloki tematyczne. Jeden poświęcony był KIHON oraz IDO GEIKO (techniki w miejscu oraz ruchu) pod kątem walki sportowej, drugi poświęcony bezpośrednio walkom KUMITE. Znany z niesamowitej sprawności nóg, shihan Artur szczególną uwagę poświecił ćwiczeniom gibkościowym, które tak bardzo ważne są w sportach walki. Nasi wychowankowie zostali zauważeni przez trenera oraz poinstruowani co należy poprawić by stać się lepszym. W każdej dziedzinie życia trzeba się rozwijać. Podobnie jak w sportach walki. Ciągła praca nad samym sobą, dążenie do doskonałości, szacunek dla starszych, trening serca i ciała to kilka z wielu zasad przysięgi DOJO. Idąc ta drogą, podnosząc poziom sportowy zawodników Strikera musi być tylko lepiej. Już niedługo pierwsze starty Naszych karateków, trzymajcie za Nas zaciśnięte pieści.

Podziękowania za wsparcie naszego stowarzyszenia dla Pana Romualda Antosika Burmistrza miasta Turek, dla wszystkich osób i firm które na co dzień pomagają Nam wspinać się ku wymarzonym sportowym celom. Bez Was nie było by Nas! By szczyty zdobywać!
-Restauracja Pico Belo w Uniejowie,
-Dźwig Met - Tomasz Piaseczny,
-Wojbud Piętno – Marcin Wojciechowski,
-Angie Power Service – Dominik Raczyński,
-FPE Systems,
-InfoBase – systemy Informatyczne, Łukasz Milczarek oraz Waldek Werbiński,
- IzoSerwis – izolacje przemysłowe Jakub Kowalczyk,
– biuro rachunkowe PIT - Paweł Tylki,
- „GilTrans” Auto-Handel-Transport, Adrian i Eryk Gil
Kaliski Teatr żegna „Noce i dnie. Tom VI: Nie wiem...
Lewym Okiem: O problemach szpitala w Turku i Kaczk...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 23 styczeń 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.