Czy mistrzowi kręci się w głowie? Olimpijczyk Szymon Ziółkowski gościł w Wyszynie

Wyszyna

Czy podczas rzutu młotem zawodnikowi kręci się w głowie? Takie pytanie usłyszał podczas spotkania w Wyszynie (gmina Władysławów) mistrz olimpijski w tej dyscyplinie, a obecnie trener - Szymon Ziółkowski.

Pochodzący z Wielkopolski złoty medalista igrzysk w Sydney z 2000 roku, a także mistrz świata i Europy w piątkowy (8 października) opowiadał w Wyszynie nie tylko o tym, jak rozpoczęła się jego sportowa kariera, ale też prezentował fragment imponującej kolacji medali, a nawet młot, którym rzuca się podczas zawodów. Nie brakowało też ciekawych pytań, chociażby o to, czy podczas rzutu, gdzie wykonuje się serię obrotów, zawodnikowi nie kręci się w głowie oraz czy w tej dyscyplinie wymagana jest specjalna dieta. Żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi, a Szymon Ziółkowski opowiedział również, jakie emocje towarzyszyły mu podczas gdy jego podopieczny, Paweł Fajdek, walczył w Tokio o medal.

Małgorzata Klimaszewska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wyszynie wraz z radnym Bartłomiejem Wiśniewskim podziękowali gościowi za spotkanie i wręczyli bukiet kwiatów, natomiast do kolekcji medali mistrza dołączył ten z herbem powiatu tureckiego, który przekazał wicestarosta Władysław Karski. Szymon Ziółkowski w rewanżu odpowiedział, że chętnie pojawi się w naszych stronach po raz kolejny.


Jak inwestują samorządy? Największe wydatki w Dobr...
Pół roku po weselu w Malanowie uchylono decyzję Sa...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 04 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.