Dni Turku i Gminy Turek rozpoczęte na sportowo

Rajd Rowerowy

Cykliści ruszyli na szlaki. Dwie trasy, dwa poziomy trudności i mnóstwo dobrej zabawy i emocji – tak w skrócie wygląda rajd rowerowy, który rozpoczął tegoroczne Dni Turku i Gminy Turek.

Pierwsza z tras, o długości 30 km przeznaczona była dla zaawansowanych cyklistów. Prowadziła przez Obrębiznę, Szadów, Korytków, Laski, Gajówkę, Chlebów, Warenkę, zahaczając o Bogdałów i dalej przez Dzierżąznę, Kalinową i tak znów przez Obrębiznę aż do Grabieńca.

Przy świetlicy w Grabieńcu była też meta drugiej, rodzinnej trasy o długości blisko 20 km. Wiodła ona od Obrębizny przez Szadów, Korytków, Pęcherzew oraz Kalinową. Niezależnie od wybranego wariantu wszyscy uczestnicy rajdu mogli liczyć na dużą dawkę pozytywnych emocji. Komandorami poszczególnych grup zostali wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk oraz Jerzy Zygmunt, a nad bezpieczeństwem czuwali pomocni w każdej chwili druhowie z jednostek OSP w Cisewie i Słodkowie.

Na zakończenie rowerowej przygody dla dzielnych cyklistów przygotowano ognisko na terenie świetlicy w Grabieńcu.
Wideo: Pielgrzymkowy hit od pątkników z Turku
Najlepsi sportowcy z powiatu tureckiego docenieni

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 28 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.