Dobra: Patriotyczne rozgrywki z okazji Święta Niepodległości

Mecz piłki nożnej na 11 listopada w Dobrej

Po 123 latach oczekiwania, 11 listopada 1918 roku, Polacy odzyskali upragnioną wolność. W Dobrej uczczono tę rocznicę na sportowo, organizując rozgrywki piłkarskie.

„Najmłodsi grają dla niepodległości w biało-czerwonych barwach” - pod takim hasłem w Dobrej odbywał się halowy turniej piłki nożnej, w którym udział wzięli jednak nie tylko najmłodsi, ale też nieco starsi zawodnicy. To właśnie sportowa rywalizacja zainaugurowała w gminie Dobra obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zawody rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, po czym burmistrz Tadeusz Gebler wraz z przewodniczącym rady miejskiej Tomaszem Gilem i wiceburmistrzem Przemysławem Tomczakiem oficjalnie zainaugurowali rozgrywki.

Podziękowano też inicjatorowi wydarzenia, trenerowi Grzegorzowi Łakomickiemu i rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uczestników.

Po zakończonym turnieju na wszystkich czekał popcorn i wata cukrowa.

„Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! własne pańs...
Dobra: Mieszkańcy upamiętnili rocznicę odzyskania ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 25 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.