Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: Dobry humor i duch sportowej rywalizacji, czyli 30. Biegi Niepodległości przeszły do historii

Bieg Niepodległości 11 listopada

Dzieci, młodzież i dorośli na sportowo upamiętnili kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę wolności, przemierzając ulice miasta. Turkowskie Biegi Niepodległości w tym roku zorganizowano już po raz 30 i ta jubileuszowa edycja kolejny raz okazała się sukcesem.

Rywalizacja na stadionie 1000-lecia trwała już od rana. Najpierw rywalizowali uczniowie szkół - nie tylko tych z Turku czy powiatu tureckiego, ale też goście z innych miejscowości. To doskonały przykład na to, że biegać może każdy - od nastolatka do przedszkolaka. Ci najmłodsi uczestnicy, tradycyjnie już, udali się w pogoń za wielkimi pluszowymi maskotkami, które były oczywiście nagrodami dla zwycięzców.

Jednak to start biegu głównego niezmiennie od trzydziestu lat wzbudza największe emocje. Po sygnale biegacze ruszyli w liczącą dziesięć kilometrów trasę, wiodącą ulicami miasta. Tuż za nimi na starcie pojawili się uczestnicy marszu z kijkami nordic walking. Oni mieli do pokonania trasę liczącą dokładnie 3333 m.

W oczekiwaniu na zawodników, którzy jako pierwsi przekroczą linię mety do rywalizacji stanęły całe rodziny. Marszobieg rodzinny w tym roku także przyciągnął bardzo wielu uczestników. Wręczono także nagrody dla najliczniejszej rodzinnej drużyny.

Cel biegu jest niezmienny od lat. Chodzi nie tylko o wspólne bieganie i propagowanie aktywnego oraz zdrowego trybu życia. Celem jest oczywiście upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Każdy z uczestników wziął również udział w losowaniu nagród. Szczęśliwcy otrzymali m.in. łyżworolki, hulajnogi, a także śpiwory czy namioty. Nagrodami głównymi były, tradycyjnie już, rowery. Zmagania z okazji Święta Niepodległości zakończyła dekoracja zwycięzców biegu głównego. Podkreślić trzeba, że bieg główny jest zaliczany do GRAND PRIX Wielkopolski Wschodniej.

Organizatorami 30. Biegów Niepodległości byli: burmistrz Miasta Turku, Starostwo Powiatowe w Turku, Wójt Gminy Turek, LKS „Maraton” Turek, UKS „Maratończyk” Turek, OSiR Turek, LZS „Baszta” Wyszyna, Klub Biegacza „Maraton” Turek, I Liceum Ogólnokształcące w Turku, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, oraz TKKF „Tęcza” Turek.

Wyniki rywalizacji ogłoszone zostały TUTAJfot. M.JAC

Druhowie dla Niepodległej. Strażacy upamiętnili ro...
Władysławów: Patriotycznie i artystycznie uczcili ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.