Dwa zwycięstwa siatkarek MKS MOS Turek

MKS MOS Turek

Świetnie rozpoczęły zmagania w Wielkopolskiej Lidze Juniorek siatkarki MKS MOS Turek.
Na turnieju organizowanym w Koninie przez KTPS Konin nasze dziewczyny odniosły dwa zwycięstwa w stosunku 3:0.

Był to pierwszy turniej w tym sezonie w tej konkretnej kategorii wiekowej. Poza zespołem MKS MOS Turek do rywalizacji przystąpiły jeszcze zespoły KTPS Konin oraz MUKS Jantar Kalisz.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z ekipą z Konina. Już pierwsze piłki pokazały, że przeciwnik nie będzie zagrożeniem dla naszego zespołu. Premierowa odsłona zakończyła się wygraną 25:11. Kolejne sety również padłu łupem naszych siatkarek 25:9 oraz 25:12.

W meczu z Koninem naszym głównym atutem była bardzo dobra i regularna zagrywka na wyróżnienie zasługują dwie zawodniczki Dagmara Skopińska oraz Kornelia Jabłońska.

Kolejnym przeciwnikiem był zespół MUKS Jantar Kalisz. Od początku wiedzieliśmy, że tym razem poprzeczka będzie zawieszona znacznie wyżej. Dziewczyny jednak nie zamierzały zwalniać tępa i z dużym animuszem ruszyły do walki. Kolejnym razem dobra zagrywka siała popłoch w zespole przeciwnym. Tak samo jak w poprzednim meczu prym w tym elemencie wiodła Dagmara Skopińska. Pierwszy set wygrany do 17 zapowiadał, że kolejne odsłony powinny łatwo paść łupem naszych walecznych dziewczyn.

Nasze oczekiwania się sprawdziły i kolejny set wygraliśmy 25:15. W secie drugim bardzo dobrze zagrały nasze dwie środkowe Kamila Matuszak oraz Nikola Jeske, które były nie do zatrzymania na siatce. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:20 i całe spotkanie 3:0.

Pochwały za grę należą się jednak całemu zespołowi, widać było chęć do wali, zaangażowanie i oczywiście na początku odrobinę strachu.

Skład zespołu tworzyły następujące zawodniczki:
Od lewej N. Berlińska, J. Lubas, P. Adamczyk, K. Matuszak, D. Skopińska, L. Szczęsnowska, M. Jabłońska, K. Jasiak (kapitan), N. Jeske, M. Chłodnicka (libero), K. Jabłońska.

Na uwagę zasługuje fakt, iż w zespole juniorek MKS MOS Turek gdzie nominalny wiek to 18 lat występują młodziczki i kadetki, które są wspomagane przez trzy juniorki.

Najmłodsza w zespole jest Natalia Berlińska 13 letnia dziewczyna, która z powodzeniem występuje w zespole młodziczek, kadetek i juniorek jako rozgrywająca. Mimo młodego wieku i naprawdę niewielkiego doświadczenia radzi sobie bardzo dobrze.

Zapraszamy kibiców siatkówki na kolejne spotkanie, które rozegra tym razem zespół III ligi MKS MOS Turek.

Spotkanie zostało zaplanowane na sobotę 13 października 2018 roku na godz. 16.00.

Zostanie rozegrane na Hali Widowiskowo- Sportowej przy ul. Parkowej z zespołem KTPS Konin.

Zapraszamy do gorącego dopingu !!!
Władysławów: Volvo dla Kun, a co dla Polichna? O f...
Zajęcia z robotyki w Bibliotece!

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 20 styczeń 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.