Filip marzy o olimpijskim złocie

Filip Fąferek

Filip Fąferek jest uczniem Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, a za sprawą swojej trenerki i jednocześnie mamy Justyny, jest też mistrzem pływackim. Choć ma dopiero dziewięć lat ma pokaźną kolekcję medali i poważne sportowe plany na przyszłość.

Filip jest dopiero uczniem drugiej klasy, ale pływa - pod okiem mamy trenerki - już od czwartego roku życia. Dzień dziewięciolatka rozpoczyna się około 5.00. Poranny trening na Turkowskiej pływalni odbywa się sześć dni w tygodniu. Za każdym razem dziewięciolatek przepływa po 2,5 km, czyli 100 długości basenu. Po treningu tak jak jego rówieśnicy zasiada w szkolnej ławce.

Kiedy mama Filipa zauważyła, że chłopiec osiąga świetne czasy w różnych stylach i na różnych dystansach, zaczęła zgłaszać syna na zawody. Wtedy okazało się, że talent Filipa przekłada się na zdobywane laury. Medale przywiózł już m.in. z Warszawy, Poznania, Kalisza i Świecia.

sprawny fizycznie. Wykonany niedawno test sprawnościowy wykazał, że chłopiec w 30 minut przepływa 1650 m. Całą długość basenu (25 m) przepływa po wodą, bez zaczerpnięcia powietrza.

Z młodym pływackim mistrzem oraz jego mamą i wychowawczynią Eweliną Rygiert spotkał się burmistrz Turku Romuald Antosik. Były okazje do rozmów o sportowych sukcesach i marzeniach, wśród których jest apetyt na olimpijskie złoto. Za Filipa trzymamy kciuki i nie pozostaje nam nic innego jak życzyć spełnienia wszystkich planów.

Trwają licytacje na rzecz WOŚP. Złote serduszko wa...
Kawęczyn: Gmina wspiera najmłodszych mieszkańców i...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - kto to pisze? w piątek, 14 stycznia 2022 11:35

" jest uczniem Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku"

" jest uczniem Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku"
Gość - Grażyna w czwartek, 13 stycznia 2022 20:09

Brawo.

Gość - Ewa w czwartek, 13 stycznia 2022 15:37

Wielokrotnie widziałam mamę z młodym mistrzem na basenie. Podziwiam i gratuluję.

Wielokrotnie widziałam mamę z młodym mistrzem na basenie. Podziwiam i gratuluję.
Gość - Maciek w czwartek, 13 stycznia 2022 14:33

Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów .

Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów .
Gość
środa, 25 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.