Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm.Turek: Skoki, zaprzęgi i akrobacje na zawodach w Stajni Roka

Image_52

Stajnia Roka w Kowalach Księżych była gospodarzem organizowanych po raz siódmy Otwartych Zawodów w Skokach Przez Przeszkody i w Powożeniu Zaprzęgami gminy Turek. Emocji i atrakcji nie brakowało - i to nie tylko dla pasjonatów jazdy konnej.

Rywalizacja rozpoczęła się od towarzyskich zawodów w skokach przez przeszkody. Zmagania dotyczyły się w kilku kategoriach: mini LL, LL, L i P. Bezpośredni po nich wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk oraz Roman Oblizajek - organizator zawodów oficjalnie dokonali otwarcia Regionalnych Zawodów w Skokach przez Przeszkody. Wszyscy jeźdźcy rewelacyjnie radzili sobie z przygotowanym parkurem. Na najlepszych czekały oczywiście puchary, medale i pamiątkowe flo. Nie brakowało też atrakcji dla najmłodszych gości Stajni Roka. Czekały na nich dmuchańce i słodkości. Dla wszystkich przygotowano stoiska, gdzie wspierając Stowarzyszenie Patataj można było spróbować pieczonych ziemniaków czy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Kolejny raz niesłabnącą popularnością cieszyła się też loteria, w której do wygrania było ponad sto upominków!

Organizatorzy zadbali także o niesamowite widowisko, którym był pokaz tzw. dżygitówki, czyli kozackiej woltyżerki. Strzały z łuku czy akrobacje na koniach dosłownie zapierały dech w piersiach. Po takiej dawce adrenaliny przystąpiono do rywalizacji zaprzęgów. Jako pierwsi swoje umiejętności zaprezentowali juniorzy, a wśród nich najmłodsza uczestniczka zawodów - niespełna czteroletnia Julia Linka.

Niedziela w Stajni Roka upłynęła pod znakiem końskiej dawki emocji - dla każdego.

Wspólne pielgrzymowanie na odpust do Galewa
Tuliszków: „Biesiada na ludowo” pełna tradycji i f...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.