Gm.Turek: UKS "SPRINTER" z dotacją z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Sprinter

Uczniowski Klub Sportowy „SPRINTER” Słodków pozyskał dotację finansową z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach konkursu ofert z programu „Klub 2018”. Ofertę tę współfinansuje również Gmina Turek.

Program ten ma na celu pomoc w funkcjonowaniu małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce.

Dotacja w wysokości 10000 zł zostanie przeznaczona na zakup następującego sprzętu sportowego: obuwie biegowe, oszczepy, bloki startowe oraz na wynagrodzenie dla prowadzącego zajęcia. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach.

Pierwsza grupa to dzieci w wieku 10-13 lat, które dopiero zaczynają swoją przygodę z lekkoatletyką. Na tych zajęciach dominują zabawy i gry lekkoatletyczne.

Drugą grupę tworzą młodzicy, którzy przygotowują się do zawodów organizowanych przez Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki.
Treningami objętych jest 20 dzieci w wieku 10-16 lat - głównie z terenu Gminy Turek. Zajęcia prowadzi Pan Robert Rosiak, nauczyciel ZSP w Słodkowie oraz w ramach wolontariatu Pani Małgorzata Adamek, nauczycielka ZSP w Słodkowie.

Na efekty pracy będziemy musieli trochę poczekać, ale budzenie wśród dzieci zainteresowania lekką atletyką jest bezcenne.

Źródło: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie
Władysławów: 50 lat pokrytych złotem
Dobra: Budowa chodnika w Długiej Wsi dobiegła końc...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
poniedziałek, 17 czerwiec 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.