„Gramy dla Zbyszka”, czyli Dzień Sportu w ZSR w Kaczkach Średnich

ZSR Kaczki Średnie

Tegoroczny Dzień Sportu w ZSR CKP w Kaczkach Średnich uczczono Charytatywnym Turniejem Piłki Nożnej „Gramy dla Zbyszka”. Rozgrywki spotkały się z dużym odzewem młodzieży. Aktywności fizyczna i zdrowa rywalizacja w połączeniu z wielkimi sercami naszych uczniów, potwierdziły ich niezwykłą wrażliwość na los drugiego człowieka.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach „każdy z każdym”. Do półfinału awansowały dwie najlepsze drużyny z grupy. W meczu o trzecie miejsce zagrała drużyna „Suche majtki na dnie morza” z drużyną „Akukaracza”. Ostatecznie brązowe medale trafiły do „Akukaraczy”, która pokonała rywali w rzutach karnych. W meczu finałowym zmierzyli się „2 ps” z drużyną „Szczury” i również, jak w meczu o trzecie miejsce, musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Pierwsze miejsce i zwycięstwo trafiło do zespół „2 ps”.

Po zakończeniu turnieju nastąpiła uroczysta dekoracja medalami drużyn zajmujących wszystkie miejsca na podium. Dokonali jej: Dariusz Jasak – wicedyrektor ZSR CKP w Kaczkach Średnich, pan Zbigniew Ziętek – którego cała szkolna społeczność wspiera w walce z ciężką chorobą, przedstawiciele nauczycieli oraz Rady Rodziców.

Wszystkim uczestnikom Turnieju serdecznie dziękujemy. Nasza młodzież po raz kolejny udowodniła, że tworzą ją wyjątkowi ludzie, którzy potrafią dać potrzebującym cząstkę samych siebie. Podziękowania należą się również Radzie Rodziców, która zakupiła wodę dla uczestników Turnieju, a przede wszystkim przekazała voucher opiewający na kwotę 1000 zł z przeznaczeniem na leczenie bohatera Turnieju – pana Zbyszka.

Łącznie podczas imprezy zebrano 1875 zł. Wiemy, że to kropla w morzu potrzeb, ale mimo to cieszymy się, że mogliśmy ją podarować.

Panu Zbyszkowi życzymy wytrwałości w dążeniach do zdrowia i odwagi w starciach z przeciwnościami losu. Trzymamy kciuki za powodzenie leczenia i rehabilitacji, a także dziękujemy za obecność podczas Turnieju.
Spycimierz w tym roku również zachwyci kwietnymi d...
Kalinowa: Nie trzeba nosić peleryny, aby zostać bo...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.