Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Inwestujemy w oświatę! Sala sportowa przy liceum pnie się w górę, budowa bieżni ruszy lada moment

I LO Turek

Za kilka dni ruszy budowa nowej bieżni przy liceum ogólnokształcącym w Turku. Trwa również budowa długo wyczekiwanej sali sportowej. Na tym jednak plany inwestowania przez powiat turecki w bazę sportową się nie kończą, ponieważ złożono wniosek na rozbudowę stadionu lekkoatletycznego w Kaczkach Średnich.

Jak podczas spotkania, które miało miejsce w piątek, 29 kwietnia podkreślał starosta Dariusz Kałużny, zarząd powiatu wraz z radą powiatu tureckiego inwestując w oświatę inwestuje jednocześnie w przyszłość lokalnej społeczności. Aktywność na tym polu jest możliwa w dużej mierze dzięki pozyskiwanym środkom zewnętrznym, szczególnie tym pochodzącym z budżetu państwa.

- Bardzo się cieszę, że za nami jest hałas, warkot maszyn budowlanych. Świadczy to , że realizujemy wcześniej założone cele. Samorząd powiatu inwestycje przy udziale środków rządowych Podkreślamy szczególnie te inwestycje, bo jest ona wyczekiwana i nie byłaby możliwa gdyby nie pozyskanie znaczących środków rządowych. Jest ona bardzo potrzebna - wręcz konieczna dla naszego liceum - zaznaczał minister Ryszard Bartosik obecny podczas konferencji prasowej.

Priorytety nakreślone przez powiat turecki doceniła również wielkopolska kurator oświaty Aleksandra Kuź, gratulując decyzji podejmowanych z myślą o szkole i jej uczniach.


Polsko-ukraińska integracja w Zespole Szkół Rolnic...
Przychodzi moment, aby zmierzyć się ze światem. Ma...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Gosc w sobota, 30 kwietnia 2022 12:28

A czemu przypadkowe osoby kręcą się bez zabezpieczeń po placu budowy Tylu pracowników na budowie jak w piątek to jeszcze nie było A miał być sam czarnek i nie pykło. Ani wojewody ani kuratora. Porażka

A czemu przypadkowe osoby kręcą się bez zabezpieczeń po placu budowy;) Tylu pracowników na budowie jak w piątek to jeszcze nie było:D A miał być sam czarnek i nie pykło. Ani wojewody ani kuratora. Porażka:(
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.