„Jedynka” zwycięzcą Mistrzostw Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej

Siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 1

W piątek 22 marca w hali widowiskowo-sportowej w Turku odbyły się Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych.

W zawodach wzięło udział 6 zespołów, SP 1 Koło, SP 1 Konin, SP 3 Słupca, SP Morzyczyn oraz siatkarze SP 5 i SP 1 w Turku. Ci ostatni bronili tytułu Mistrza Rejonu zdobytego przed rokiem.

Pierwsze miejsce i awans do Półfinału Mistrzostw Wielkopolski zdobyli po raz kolejny chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku pokonując w eliminacjach grupowych Koło i Morzyczyn w stosunku 2 -0. W półfinale w spotkaniu z lokalnym rywalem SP 5 byli również lepsi wygrywając w stosunku 2 – 0. W finale siatkarzom z jedynki przyszło się zmierzyć z drużyną z Słupcy, która pokonali również bez starty seta.

Prawie cała drużyna jedynki to uczniowie klasy 3 a. To ostatnia klasa gimnazjalna i ostatnia klasa sportowa, która od trzech lat dostarcza swojej szkole dużo emocji i radości poprzez swoje sukcesy sportowe.

Kolejność końcowa turnieju:
1. SP 1 Turek
2. SP 3 Słupca
3. SP 5 Turek
4. SP Morzyczyn
5-6 SP 1 Koło i SP 1 Konin

Skład drużyny – Kacper Kuśmirek, Kacper Majcherek, Jakub Orligóra, Jan Grzesik, Klaudiusz Tończyk, Norbert Baranowski, Oliwier Witkowski, Dawid Walaszczyk, Kacper Baranowski, Kamil Pawlak i Dawid Jasiakiewicz

Opiekunem drużyny jest p. Dariusz Piotrowski.

Informacja! Do Absolwentów LO w Turku- MATURA 1999
Darmowa rehabilitacja dla chorych na mózgowe poraż...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 14 grudzień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.