Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Jesień już widoczna, czyli wielka przygoda podczas rajdu rowerowego

Rajd Rowerowy

Dnia 18 września (niedziela) o godzinie 15.00 z parkingu Urzędu Miejskiego w Turku wyruszył rajd rowerowy „W poszukiwaniu jesieni”. Rajd rozpoczął się nietypowo, gdyż tuż przed startem jego uczestników zaskoczył deszcz, jednak jak się okazało z każdą chwilą aura poprawiała się i pozwoliła ruszyć w trasę.

Cykliści po objechaniu miasta ścieżką rowerową zatrzymali się pod byłą elektrownią „Adamów”. Po przerwie grupa ruszyła przez miejscowość Laski w kierunku osadnika Gajówka, gdzie wyznaczony był drugi postój. Tu miłośnicy dwóch kółek zapoznali się z historią osadnika, po czym ruszyli w dalszą drogę w kierunku Psar i dalej nad zbiornik Przykona. Kolejnym przystankiem była farma fotowoltaiczna i wiatraki. Dalej rajd prowadził leśnymi duktami w kierunku Krwon, omijając potężny wkop na Warence. Podczas tej trasy wielu uczestników wypatrywało grzybów - jednak czasu na ich zbieranie nie było.
Następnie cykliści dotarli nad zbiornik w Bogdałowie, gdzie dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Turek zostało zorganizowane ognisko. Tutaj był moment na krótki odpoczynek pieczoną kiełbasę i napoje oraz wymianę spostrzeżeń z trasy. Po krótkim postoju z włączonymi światłami uczestnicy rajdu ruszyli w dalszą drogę. Omijając Pęcherzew i Szadów Pański dotarli do Turku, gdzie rajd się zakończył.

W wydarzeniu udział wzięło blisko 50 osób, a organizatorami rajdu byli: Samorząd Miasta Turek, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, PTTK oddział Turek, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, Miejski Dom Kultury w Turku oraz OSP Turek.

Organizatorzy dziękują wszystkim za uczestnictwo i zapraszają już dziś na kolejny rajd rowerowy!
Władysławów: Damian Kuśmierek srebrnym medalistą M...
Pchli targ po raz trzeci w Miejskim Domu Kultury

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.