Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Jeszcze żaden Polak nie pobiegł tak szybko

Jakub Lempach

„Na początku sezonu jeszcze żaden Polak nie pobiegł tak szybko” - w ten sposób portal sprinterzy.com podsumował wyczyn turkowianina Jakuba Lempacha, który już na początku 2023 roku został liderem krajowych tabel w biegu na 60 metrów, osiągając w halowych zawodach czas 6,64 s.

Jakub Lempach to sportowiec rodem z Turku, który nie raz pokazał, że mimo młodego wieku stać go już na sięganie po najwyższe sportowe laury. Podczas ubiegłorocznych lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Polski odbywających się w Toruniu, w biegu na 60 metrów zajął trzecie miejsce w kategorii ogólnej i pierwsze wśród zawodników z kategorii U23. Jakub ma też na swoim koncie .in. tytuł wicemistrza Polski w biegu na 60 m.

Na początku 2023 roku kolejny sukces przyniosły Ogólnopolskie Halowe Zawody LA w Toruniu. Tam turkowianin spisał się fenomenalnie wygrywając bieg na 60 metrów z czasem 6,64 s., podczas gdy minimum na Mistrzostwa Europy to 6,63 s.
Tuliszków: Przebojowy i operetkowy Koncert Noworoc...
Dawne zawody w miniaturze w Muzeum Miasta Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.