Jeźdźcy i powożący rywalizowali o mistrzostwo powiatu

Zawody Konne w Turku

Choć pogoda nie była wymarzona, to Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w powożeniu zaprzęgami oraz zawody w skokach przez przeszkody obfitowały w emocje i atrakcje.

Areną jeździeckich zmagań po raz kolejny był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku. Rywalizację w skokach przez przeszkody rozpoczęto o godz. 11.00. Konkursy odbywały się w kilku kategoriach: do 60 cm, do 80 cm oraz do 100 cm. Wszyscy zawodnicy byli doskonale przygotowani i świetnie radzili sobie z przygotowanym parkurem. Po zakończeniu indywidualnych zmagań i wręczeniu medali oraz pamiątkowych flo można było podziwiać kadryl zaprzęgowy.

W popołudniowej części mistrzostw zaplanowano rywalizację zaprzęgów. Mistrzostwa podzielono na następujące klasy: zaprzęgi dzieci, zaprzęgi kucy, jeno oraz paro konne zaprzęgi.

Sztuka zawitała na rynku
Narodowe Czytanie, czyli polskie nowele w centrum ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
środa, 18 wrzesień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.