Kartofliskowy mundial już 13 lipca!

Już niebawem Kartofliska

Do Mistrzostw Świata pt. #padaka2019 zostało już naprawdę niewiele czasu, najgorsi kopacze spotkają się na boisku sportowym w Psarach k. Przykony już 13 lipca! Najwyższa pora więc na to, żeby kibice dowiedzieli się nieco więcej o „piłkarzach”, którzy będą mieli czelność zaprezentować się na Estadio Teleszyneum. Kluby występujące na kartofliskowym mundialu zostały podzielone na cztery grupy, poniżej przedstawiamy pierwsze cztery drużyny, które stanowią skład grupy A.

Jako pierwszą należy przedstawić drużynę FC ZAPCHAJDZIURA, czyli ekipę złożoną z fanów piłki na najniższym poziomie. Selekcja do tegorocznego składu nadal jest otwarta, zakończy się dopiero na minutę przed pierwszym gwizdkiem. Menedżerem tej drużyny jest groundhopperka Anna Powałowska, która dokumentuje swoje piłkarskie przeżycia na FB i Twitterze na stronach o nazwie BYŁA I PIŁA. Jeśli więc Drogi Czytelniku również chcesz mieć szansę wziąć udział w rywalizacji, której przyświeca hasło „niech wygra najgorszy”, to radzimy czym prędzej skontaktować się z p. Anią poprzez wymienione wyżej media społecznościowe. Oficjalne zakłady bukmacherskie Mistrzostw, firma FORBET, płacą aż 10 zł za każdą złotówkę postawioną na to, że drużyna wyjdzie z grupy - tym samym, daje im najmniejszą szansę na sukces. Co ciekawe w 2017 roku zespół kibiców odniósł najwięcej zwycięstw podczas mundialowych spotkań, dzięki czemu pozbawili się szans na triumf w całej zabawie – jakie to logiczne.

Jako drugich przedstawiamy weterana rozgrywek, zespół Jadwiżlański KS Poznań. Piłkarze tej drużyny sumiennie przygotowywali się do Mistrzostw w Przykonie, w ciągu całego sezonu w 26 meczach zdobyli całe 6 punktów! Zdobyli przy tym 29 bramek, a stracili 136! Oczywiście zajęli jedyne słuszne, ostatnie, miejsce w swojej grupie w poznańskiej B-klasie. Murowani faworyci do tytułu największych przegrywów turnieju! Warto nadmienić fakt, że wielkim przeciwnikiem przyjazdu JKS do naszego powiatu był trener zespołu, nie mamy jednak informacji czy niechęć wynika ze strachu przed triumfem czy z innych powodów. FORBET wycenia ich szanse na awans grupy w stosunku 4 zł za postawioną złotówke.

Kolejną ekipą są słynni „Biało-czerwoni z Chrząstawy”. LZS błyszczy nie tylko na boisku, ale także w telewizji! Dokument telewizyjny z ich udziałem (ocena 7,6 na portalu Filmweb) wyświetliło TVP, natomiast serial dokumentalny „Asy B Klasy” był we wczesnowiosennej ramówce Canal+. Zespół nie zawodził w tym sezonie, w 16 meczach zdobył 1 punkt oraz 19 bramek. Niestety w liczbie straconych goli nie dobili do magicznej setki, zgromadzili ich jedynie 97 – daje to solidną średnią, 6 na mecz. Niestety mentor, lider i natchnienie drużyny, prezes Kwaśniak nie dotrze na #padaka2019 – będzie wspierał swoich grajków duchowo, wprost z zasłużonego sanatorium. W związku z absencją Bohdana Kwaśniaka oficjalne zakłady bukmacherskie znacząco obniżyło kurs na zespół, czyniąc z nich jednym z dwóch faworytów do awansu z grupy A – płacą 2,50 złotego za każdą złotówkę.

Ostatnia drużyna w tej ćwiartce drużyn, która jest jednocześnie faworytem do awansu (tfu!) z grupy to gwiazdy Twittera, Naprzód Świbie. A gdzież to jest? Ano 199 od Przykony, na Śląsku, w powiecie gliwickim. Panowie stwierdzili, że i tak nie mają nic ciekawszego do roboty i chętnie odwiedzą po raz drugi naszą okolicę. Najstarszy zespół w tej stawce, założony w 1952 roku, wyraźnie odstaje od reszty swoich grupowych rywali. W zabrzańskiej Klasie B zajęli 7 miejsce z 37 punktami i dodatnim bilansem bramkowym – przez tak profesjonalne podejście do futbolu byli bardzo blisko wykluczenia z turnieju. FORBET daje zarobić 2,25 zł za każdą złotówkę postawioną na nich.
Na ten moment wystarczy wiedzy niepotrzebnej i bezużytecznej, kolejne zespoły oraz informacje o turnieju przedstawimy w najbliższych dniach.
Tuliszków, Dobra i Kawęczyn z szansą na dofinansow...
Dyrektorki szkół podstawowych w Turku bez zmian

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 19 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.