Kawęczyn: Mieszkańcy Okręglicy mogą być dumni! Jan Bednarek zagra na mundialu

Mieszkancy-Okreglicy

Jan Bednarek, piłkarz występujący reprezentacji Polski i powołany do kadry na rozpoczynające się dziś Mistrzostwa Świata w Rosji ma swojego korzenie w powiecie tureckim, w gminie Kawęczyn.

Dumni z występów Jana Bednarka w kadrze narodowej są z pewnością mieszkańcy gminy Kawęczyn. Piłkarz ma tam bowiem swoje korzenie i część rodziny. Jego dziadek, Eugeniusz Bednarek mieszkał bowiem w okolicach niewielkiej miejscowości Okręglica.

22-letni obecnie Jan Bednarek swoją karierę piłkarską rozpoczął w Sokole Kleczew, później trafił do drużyny w Szamotułach, a przed sezonem 2013/14 został włączony do składu pierwszej drużyny poznańskiego Kolejorza. W czerwcu 2017 Bednarek udał się na testy do angielskiego Southampton. 1 lipca 2017 podpisał z nowym klubem pięcioletni kontrakt. Teraz, razem z reprezentacją Polski bierze udział w odbywających się w Rosji mistrzostwach.

fot. laczynaspilka.pl

Brudzew: Uczniowie wzięli udział w Lednicy Dziecka
Kawęczyn: Finał Gminny XVIII Konkursu Wiedzy o Gmi...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.