Kawęczyn: Rowerowa integracja, czyli rajd urokliwymi zakątkami gminy

Rajd Rowerowy w Kawęczynie

Okazją do poznania najbardziej urokliwych zakątków gminy Kawęczyn bez wątpienia był rajd rowerowy wiodący nie tylko głównymi trasami, ale też bocznymi drogami pośród malowniczych pól i łąk. Taka wycieczka to nie tylko zachęta do aktywnego spędzania czasu, ale też doskonały sposób na integrację.

Już od godziny 14.00 na placu przy Urzędzie Gminy w Kawęczynie zbierali się uczestnicy rajdu. Godzinę później wszyscy wyruszyli na liczącą trzydzieści kilometrów trasę wiodącą przez gminne drogi. Kilkudziesięciu rowerzystów pokonało dystans od Kawęczyna przez Marianów, Siewieriuszki Wielki, Milejów, Tokary, Okręglicę, Gozdów, Młyn, Żdżary, Marcjanów, Nowy Świat, kończąc w Kawęczynie. Po drodze wszyscy mieli okazję zapoznać się z historią wielu miejsc takich jak chociażby Skwer 650-lecia w Tokarach oraz zabytkowy pałac w Chocimiu.

Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku, promocja walorów turystyczno – krajoznawczych Kawęczyna i okolic, upowszechnianie wiedzy o szlakach i ścieżkach rowerowych gminy, a także stworzenie uczestnikom warunków do czynnego wypoczynku i rekreacji.

Władysławów: Rodzinny piknik pełen fantazji
Przykona: Miłośnicy wodnosamolotów walczą w Wyścig...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.