Kawęczyn: Turbokozak przegonił nudę. Orlik pełen sportowych emocji

Turbokozak w Kawęczynie

Dobra zabawa ze szczyptą sportowej rywalizacji - tak w skrócie można określić to, co działo się na kawęczyńskim Orliku w piątek, 12 lipca. Po raz pierwszy odbył się tam turniej „Turbokozak”, w którym mogli zmierzyć się zarówno młodsi, jak i starsi piłkarze.

Nazwa imprezy nawiązywała do popularnego telewizyjnego programu, w którym rywalizowali zawodnicy piłkarskiej ekstraklasy. Rywalizację podzielono na dwie kategorie. Jako pierwsi do zmagań przystąpili najmłodsi uczestnicy. 17 piłkarzy w wieku od 6 do 12 lat musiało przebrnąć pomyślnie przez sześć konkurencji, wśród których znalazł się m.in. „strzał w ciemno”, gdzie do bramki trzeba było trafić z zawiązanymi oczami, czy też rzuty karne. Po podliczeniu punktów było już jasne, że tytuł Turbokozaka wśród najmłodszych należy do Adama Balcerzaka, drugi był Wiktor Górski (obaj zmierzyli się w dogrywce o pierwsze miejsce), a trzecia pozycja przypadła Maciejowi Słodzińskiemu. Nagrody i dyplomy wręczyli zawodnikom wójt Jan Nowak oraz organizator i pomysłodawca wydarzenia - Marcin Mazurek.

W kategorii OPEN wystartowało 11 zawodników, a wśród nich jedna kobieta - Julia Olek. Konkurencje były dokładnie takie same jak w przypadku najmłodszych piłkarzy, ale poziom trudności podniesiono kilka oczek wyżej. Zwyciężył Dorian Kaczmarek, druga była Julia Olek, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Andrzejewski. Fundatorami nagród dla najlepszych zawodników byli wójt Jan Nowak oraz Michał Chachuła, prezes Lejdis Football Academy Turek.

Znamy "jedynkę" PISu z naszego okręgu. Jest zaskoc...
Wojewoda dał zielone światło dla myjni na Wyzwolen...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Czterdzieści i cztery w sobota, 13 lipiec 2019 21:36

Super Inicjatywa. Bravo.Widzę ,że Julia się nie zatrzymuje. Pięknie .

Super Inicjatywa. Bravo.Widzę ,że Julia się nie zatrzymuje. Pięknie .
Gość
poniedziałek, 06 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.