Klubu Biegacza Maraton Turek w Biegu Powstania Warszawskiego

Klub Biegacza Maraton Turek

Od wielu lat w ostatnią sobotę lipca członkowie Klubu Biegacza Maraton Turek wyjeżdżają do Warszawy, by wziąć udział w Biegu Powstania Warszawskiego. Impreza ta organizowana jest przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz Centrum Sportu Aktywna Warszawa i zalicza się do cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”.

Bieg odbywa się na dwóch dystansach 5 i 10 km, wiedzie przez Starówkę, głównymi ulicami, gdzie toczyły się walki a jego start zawsze zaplanowany jest na godzinę 21.00. Cała oprawa i szczególna atmosfera przyciąga co roku kilka tysięcy biegaczy z całej Polski.

W związku z pandemią tegoroczna już 30. edycja biegu, upamiętniająca 76. rocznicę Powstania Warszawskiego nie doszła do skutku. Jedyną formą, aby na biegowo uczcić tę szczególną rocznicę był start w wirtualnym biegu.

Taką formę przyjęli biegacze z KB Maraton Turek. Wybierając datę na kilka dni przed 1 sierpnia zorganizowali się 29 lipca, by na biegowo oddać hołd poległym powstańcom oraz mieszkańcom Warszawy walczącym w Powstaniu Warszawskim w 1944r.

10 kilometrowa trasa biegu wiodła od Parku Miejskiego im. Żerminy Składkowskiej przez Plac Wojska Polskiego, ulicą Kolską Szosą pod pomnik Nigdy Więcej Wojny, ul. Legionów Polskich, Łąkową oraz Konińską.

Akcentem powstańczym były założone przez biegaczy koszulki oraz opaski biało-czerwone z poprzednich edycji biegu. Na mecie rozświetlonej prze 63 lampiony na każdego uczestnika czekał oryginalny pamiątkowy medal od organizatora jednego z kilku Wirtualnych Biegów Powstania Warszawskiego.

Tekst: Andrzej Nowinowski - KB Maraton Turek
Foto: archiwum prywatne


Dwa nowe przypadki zachorowań na koronawirusa na t...
Jeden nowy przypadek koronawirusa w powiecie turec...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.