Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Puchar od Komendanta Głównego PSP pojechał do Ostrowa Wielkopolskiego. Piłkarskie zmagania druhów zakończone

Turniej Piłki Nożnej

16 drużyn z 6 województw z terenu całej Polski wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Drużyn OSP i PSP o puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Podczas dwudniowych zmagań było gorąco w każdym tego słowa znaczeniu. Zawodnicy w pełnym słońcu walczyli o tytuł najlepszych.

Turniej pod patronatem KG PSP Warszawa rozpoczął się w sobotę, 29 lipca na Orliku w Kawęczynie. Drużyny podzielone zostały na cztery grupy, a w każdej z nich wyłoniono najlepszych.

Finały miały miejsce w niedzielę, 30 lipca. Również tego dnia dokonano uroczystego podsumowania dwudniowych zmagań.

W rywalizacji udział wzięły drużyny OSP Słupia, OSP Zbiroża, OSP Wtelno, KP PSP Turek, OSP Wólka Pełkińska, OSP Kawęczyn, KP PSP Ostrów Wielkopolski, JRG 15 Warszawa, OSP Tokary, OSP Lachowice, KP PSP Sieradz, OSP Bełdów, KM PSP Konin, KM PSP Kalisz, OSP Słodków, OSP Poddębice.

Ostatecznie po serii karnych pierwsze miejsce wywalczył zespół z KP PSP Ostrów Wielkopolski. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna KM PSP Konin, a na trzecim KM PSP Kalisz.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Arkadiusz Mruk (KP PSP Ostrów Wielkopolski), natomiast strzelcem Tomasz Wypiór (KP PSP Turek).

-Gratuluję wszystkim drużynom. Mecze były bardzo dobre, a finał dał nam naprawdę wiele emocji. Mam nadzieję, że wszyscy wrócicie do domu szczęśliwie. Dziękuję organizatorom za przygotowanie turnieju oraz sponsorom za pomoc- podsumował wydarzenie zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła.

Najlepsze drużyny otrzymały nagrody finansowe oraz rzeczowe, a także medale, puchary i dyplomy.

Zarówno zawodnicy, jak i kibice mieli okazję posilić się daniami z grilla, skosztować pysznej grochówki oraz poczęstować napojami. Najmłodsi nie narzekali na nudę bowiem na placu czekały dmuchańce i wozy strażackie które można było „wypróbować”.

Organizatorem wydarzenia była OSP Kawęczyn, natomiast do powodzenia imprezy przyczynili się PSP w Warszawie, Zina, Szczęśniak, Pasik House, Gmina Kawęczyn, FireTech Inżynieria Pożarowa, Pro-Event, Remiza24.

Gratulujemy!
 
Władysławów: 6,5 kilometra tylko dla twardzieli. H...
Władysławów: Rodzinna zabawa w Kunach z charytatyw...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 18 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.