Kto zagra na Mistrzostwach Świata w Przykonie? Znamy kolejne drużyny

Mistrzostwa Świata w Przykonie

Mistrzostwa Świata w Przykonie zainteresowały w wydarzeniu na portalu Facebook już ponad 25 tysięcy osób! Gdyby impreza również w rzeczywistości zgromadziła tak dużą publiczność, to chwilowa liczebność osób przebywających w Przykonie wzrosłaby prawie 50-krotnie, a gęstość zaludnienia zrównywałaby się z tą w Warszawie. Jakie jest przełożenie frekwencji fejsbukowych na rzeczywistą dowiemy się już 13 lipca. Teraz natomiast przedstawimy drużyny, które zagrają podczas w turnieju w grupie B.

Na początek gospodarz imprezy, czyli Teleszyna III Przykona. Z uwagi na to, że pierwszy garnitur tego zespołu rozgrywa na co dzień mecze w wysokiej, 7 lidze, to został poproszony o stworzenie na potrzeby zawodów trzeciej drużyny – w ten sposób na Mistrzostwach obejrzymy zawodników Teleszyny z sekcji wodnej, podsekcji wędkarskiej. Mimo tego faktu zakłady bukmacherskie FORBET oceniły szansę tej ekipy na awans bardzo wysoko i płacą 1,50 zł za każdą postawioną na nich złotówkę. Wśród ciekawostek na temat tej drużyny należy nadmienić, że na trybunach stadionu Teleszyny z trudem pomieści się jej kadra zawodników, a mimo to będzie musiało zmieścić się 25 tysięcy widzów kartofliskowego mundialu.

Kolejna ekipa to współgospodarze dwóch poprzednich edycji Mistrzostw, PKS Orzeł Dziadowice-Folwark – drużyna z najdłuższą nazwą spośród wszystkich uczestników wydarzenia. PKS powstał we wczesnojesienny wieczór pod sklepem, na pozostałe szczegóły z tej chwili należy spuścić zasłonę milczenia. Dalsza historia tych kopaczy wcale nie jest weselsza, w swoim debiucie w rozgrywkach Gminnej Ligi Piłki Nożnej w Malanowie przegrali 0:11, a jeszcze w tym samym sezonie potrafili przegrać 0:23, nie można im jednak odmówić towarzyskości - dzięki takiej hojności w drugim spotkaniu ułatwili trzem zawodnikom rywali jednoczesne zdobycie tytułów króla strzelców. PKS Orzeł tylko raz zagrał w ramach oficjalnych rozgrywek, w swoim debiucie w Pucharze Polski dali się rozgromić Tulisii Tuliszków aż 0:7, a przez cały mecz oddali jeden strzał na bramkę. W ostatnich sezonach Orły znacznie obniżyły loty i od pewnego czasu nie schodzą z podium Gminnej Ligi, przez co oficjalny bukmacher Mistrzostw ustalił kurs 4,50 do 1.

Trzecia drużyna tej grupy, to kolejni królowie mediów społecznościowych i gwiazdy telewizji, których pseudo-piłkarskie podboje pokazano w programie „Asy B Klasy”. Mowa oczywiście o Piasku Potworów. Zdobywca unikalnej patery za 9 miejsce na mundialu w Bibiannie w 2018 roku. Na wspomnianą zeszłoroczną imprezę Piasek przywiózł ze sobą swoją słynną trybunę zachodnią, w tym roku dokonali jej renowacji i jest duża szansa, że przywiozą ją także do Przykony! Jak na pretendentów do miana najgorszych piłkarzy świata przystało, grajki z Potworowa zajęły we wałbrzyskiej Klasie B ostatnie miejsce z 7 punktami na koncie, był to jeden z najgorszych sezonów w ich historii! Piłkarzy Piaska muszą pokonać aż 256 kilometrów, żeby móc ośmieszyć się przed kibicami z Przykony. FORBET płaci 4 złote za złotówkę postawioną na awans drużyny.

Czwartą, ostatnią drużyną w grupie B jest kolejny Orzeł, tym razem z Bydgoszczy, jest to jedna z debiutujących ekip. Orzeł Bydgoszcz to drużyna turniejowa, nie chodzi bynajmniej o to, że są drużyną świetnie spisującą się na imprezach takich jak nasz mundial. Chodzi najzwyczajniej w świecie o to, że poza meczami towarzyskimi klub gra najczęściej w Pucharze Polskim na szczeblu okręgowym, gra to dużo powiedziane... bo czy przy tak wybitnych porażkach jak 0:34 w 2017 roku można mówić o grze? Ich bilans meczów jest równie wybitny, 2 haniebne zwycięstwa i 19 pięknych porażek, natomiast bilans bramek jest jeszcze piękniejszy: 25 strzelonych i 300(!) straconych. Zespół posiada równie utytułowaną sekcję hokejową, o której być może więcej powiemy przy okazji udawanych mistrzostw w hokeja na lodzie. Orzeł jest największym faworytem do prestiżowego tytułu najgorszych. Oficjalne zakłady bukmacherskie wyceniają ich szanse na awans w stosunku 15 zł za każdą złotówkę!

Podsumowując, zapowiadają się wybitne starcia gigantów nieudolnej piłki! Do Mistrzostw pozostało jeszcze kilka dni, a emocje już sięgają zenitu! A co to dopiero będzie 13 lipca?! Przez te kilka dni będziecie musieli zadowolić się kolejnym przeglądem grup i następnymi ciekawostkami na temat kartofliskowego mundialu.

materiał prasowy
Gm.Turek: Bezpłatne szkolenia z kompetencji cyfrow...
Bezpłatne wsparcie doradcze dla organizacji pozarz...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 06 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.