Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Hiszpanii oraz wewnętrzne Mistrzostwa Polski PFKS WKO Japan

karate

W dniach 8-9 kwietnia 2024 roku w Kaliszu odbyły się Kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Hiszpanii oraz wewnętrzne Mistrzostwa Polski PFKS WKO Japan. Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku reprezentowała 9 osobowa reprezentacja w konkurencji kata i walk kontaktowych.

W Mistrzostwach wystartowało ponad 350 zawodników z 53 klubów skupionych Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin i Polskim Związku Karate. Najlepszym zawodnikiem tej sportowej imprezy i zdobywcą podwójnego tytułu Mistrza Polski został Marcel Filipowicz zajmując w walkach i kata 1 miejsce, dwa medale zdobył też Wojciech Gadomski , srebro w walkach i brąz w kata. Trzecie miejsce wywalczył Kacper Jasak, Kacper Witkowski i Mikołaj Buchelt. Tuż za podium znaleźli się Roksana Koralewska, Aleksandra Zając, Natalia Kuras i Gracjan Kozłowski. W elitarnym składzie sędziowskim znaleźli się Waldeamr Mila, Ewelina Białek-Krzyżanowska i Jacek Sobczaka. Kierownikiem drużyny był sensei Marcel Rosiak ,a nad całością czuwał shihan Dariusz Jasiakiewicz 5 dan WKO , który był zaproszony jako VIP PFKS. Podczas tych mistrzostw nie było łatwo , gdyż Strefa medalowa zaczynała się po 2 wygranych pojedynkach, a całość rozgrywano na 4 matach Tatami. Już niebawem w Turku odbędzie się Puchar Wielkopolski Okręgowego Związku Karate w Poznaniu w walkach kontaktowych na który już dziś zapraszamy. Podziękowania dla Burmistrza Turku , Wójta Kawęczyna , Radnego Pawła Kwiatkowskiego, Radnej Ewy Groncik , PGKiM Turek za wsparcie Klub.
 
 
a.augustyniak 120x180
Live: Mieszkańcy Turku w dyskusji nad koleją do Ko...
Gm. Turek: Wyjątkowy sukces Koła Gospodyń Wiejskic...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.