Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Bracia Kowalscy zwycięzcami Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej 2023

Turniej Malanów

Za nami mecze oraz podsumowanie XIV edycji Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej, rozgrywek organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie. W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 6 drużyn.

Tegoroczne rozgrywki były podzielone na dwie fazy. W pierwszej drużyny rywalizowały w fazie grupowej systemem „każdy z każdym”. Następnie po zakończeniu tej fazy dwie najlepsze drużyny awansowały bezpośrednio do ½ finału, a pozostałe rywalizowały w rundzie wstępnej o awans do najlepszej czwórki rozgrywek. Na zakończenie odbyły się mecze półfinałowe oraz finałowe. W trwających od 19 lipca meczach mogliśmy zobaczyć wiele pięknych bramek, parad bramkarskich i fantastycznych dryblingów.

Tegorocznym mistrzem została drużyna Bracia Kowalscy, która w finale pokonała drużynę Zielona Architektura Cisew 4:1. W meczu o III miejsce lepsza okazała się drużyna Zryw Kotwasice, która pokonała drużynę Retro Bibianna 8:4. Przyznano również nagrody indywidualne: królem strzelców został Paweł Filipowicz (Zryw Kotwasice), strzelec 12 bramek. Najlepszym bramkarzem wybrany został Adam Susło (Bracia Kowalscy). W tegorocznych rozgrywkach przyznana została nagroda dla najbardziej wartościowego zawodnika ligi (MVP). O zwycięstwie w tej klasyfikacji decydowała liczba zdobytych tytułów „Man of the match”. Tytuł ten przyznawany był najlepszemu zawodnikowi po zakończeniu każdego meczu. Najbardziej wartościowym zawodnikiem rozgrywek został Mateusz Werczyński (Zielona Architektura Cisew). Puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe najlepszym drużynom oraz zawodnikom wręczył wójt gminy Malanów – Ireneusz Augustyniak.

Wyniki:

Mecz o III miejsce
Zryw Kotwasice – Retro Bibianna 8:4
Kotwasice: Paweł Filipowicz – 4, Szymon Pawlak – 2, Kamil Gołdyka, Jakub Gołdyka
Bibianna: Marcin Musiałowski – 2, Miłosz Głogowski, Kacper Lament

Zawodnik meczu: Paweł Filipowicz (Zryw Kotwasice)

Finał
Bracia Kowalscy – Zielona Architektura Cisew 4:1
Kowalscy: Krystian Dymarczyk – 2, Jakub Czerniak, Adrian Frącala
Cisew: Janusz Szelągowski

Zawodnik meczu: Krystian Dymarczyk (Bracia Kowalscy)

źródło: malanow.pl

Dożynkowy zawrót głowy, czyli święto plonów już w ...
Turkowianie obchodzili 103. Rocznicę Bitwy Warszaw...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.