Malanów: III Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy

Turniej Malanów

W sobotę 11.12.2021 r. w sali sportowej w Malanowie odbył się III Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Malanów zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malanowie.

Podobnie jak w poprzednich edycjach zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: kat. mężczyzn do 50 lat oraz kat. mężczyzn 51 lat i starsi. Niestety ze względu na brak zgłoszeń nie odbyła się kategoria kobiet 16 lat i starsze. W pierwszej kategorii do rywalizacji przystąpiło 8 zawodników, którzy swoje rozgrywki toczyli w systemie „każdy z każdym”.

Po zaciętych pojedynkach najlepszy okazał się Arkadiusz Wypiór, który wygrał wszystkie pojedynki wynikiem 3:0, II miejsce zajął Dawid Buda, a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Naszko. W kat. 51 lat i starsi rywalizowało 14 zawodników. którzy zostali podzieleni na trzy grupy. Następnie z grup A i B po trzy, a z grupy C dwie najlepsze osoby awansowały do ¼ finału. Od tego momentu zawodnicy rywalizowali systemem pucharowym (przegrywający odpada). W tej kategorii najlepszy okazał się Jerzy Parada. Drugie miejsce zajął Witold Bugaj.
Trzecie miejsce zajął Marek Kamiński.

Po blisko 5 godzinach zmagań nastąpiło podsumowanie rozgrywek którego dokonali Ireneusz Augustyniak – wójt gminy Malanów oraz Łukasz Jasiak – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wręczono również nagrodę dla najstarszego zawodnika, którym został Stanisław Kuciński (89lat).

Podczas turnieju organizatorzy dla uczestników przygotowali ciepłe napoje oraz posiłek przygotowany przez restauracje Hacjenda.

źródło: malanow.pl


Dobra: Droga w Żeronicach oraz drzewa miododajne -...
Uczcili 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.