Medalistki Mistrzostw Polski

Natalia Królikowska i Maja Gierałka – zawodniczki Turkowskiego Klubu Karate, zdobyły medale podczas Mistrzostw Polski Oyama Polskiej Federacji Karate w Kata, które w sobotę, 25 maja 2019 r. odbywały się w Sosnowcu.

W Mistrzostwach Polski wystartowało 215 zawodników z 33 klubów Oyama PFK z całego kraju. Turkowski Klub Karate Oyama reprezentowało pięcioro zawodników: Natalia Królikowska, Martyna Kuśmierczak, Maja Gierałka, Mikołaj Spychała oraz Fabian Kulisz. Towarzyszyli im sensei Włodzimierz Rygiert 4 dan (prezes Turkowskiego Klubu Karate) i sensei Paweł Wasiak 1 dan, którzy jednocześnie stanowili kadrę sędziowską, oraz grupa rodziców zawodników.

Dwie reprezentantki Turkowskiego Klubu Karate stanęły na podium. Natalia Królikowska dwukrotnie, zajmując II miejsce w Kata w kategorii Juniorki Starsze i III miejsce w Kobudo w kategorii Juniorki Starsze. Natomiast Maja Gierałka zajęła IV miejsce w Kata w kategorii Juniorki.

Turkowski Klub Karate dziękuje Burmistrzowi Turku za wspieranie treningów i udziału w Mistrzostwach.