Międzynarodowy obóz szkoleniowy w Katowicach

Obóz Szkoleniowy w Katowicach

Pod koniec miesiąca sierpnia grupa instruktorów i trenerów z Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku sekcji karate kyokushin uczestniczyła w Międzynarodowym obozie szkoleniowym, który odbył się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Obóz prowadziła czołówka światowych szkoleniowców i sportowców w osobach : Yosuharu Fujihara 7 dan z Japonii, Valerii Dimitrov 4 dan z Bułgarii i Tsutomu Muroyama 3 dan z Japonii oraz Eugeniusz Dadzibug 6 dan. Sa to tak znakomite postacie światowego karate ful contact kyokushin, że nie trzeba nikomu ich prezentować. Ponad 180 uczestników ( instruktorów ) z 40 klubów całej polski trenowało w różnych grupach doskonaląc swoją technikę w walkach kontaktowych jak i budo karate. W trakcie trwania zgrupowania zostały też przeprowadzone pokazy w centrum Katowic dla trzech telewizji i kilku stacji radiowych ( do obejrzenia w Internecie) oraz władz regionu. Była to okazja do promocji Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2021 roku w Kielcach z udziałem ponad 100 państw. Ponadto obył się egzamin na stopnie kyu i Dan do 3-go włącznie przed międzynarodowa europejską komisja egzaminacyjną ( walki z tych egzaminów do obejrzenia na portalach społecznościowych ) . Ponad 30 walk stoczyli ze zdającymi na pasy mistrzowskie Valerii Dimitrov – 10 krotny Mistrz Europy i medalista Mistrzostw Świata oraz Tsutomu Muroyama dwukrotny c-ce Mistrz Świata. Całe zgrupowanie przebiegało w spaniałej atmosferze łącznie przepracowano X bloków treningowych. Uznania dla uczestników obozu przekazał również v-ce Prezes Polskiego Związku Karate Wacław Antoniak i Prezes Polskiej Organizacji Kyokushinkai Karate Remigiusz Karpiński. Nasz region reprezentowali : Daniel Pakuła, Robert łajdecki, Maciej Kowalczyk , Bogdan Jankowski i Dariusz Jasiakiewicz. Przed nami kolejne zgrupowanie z udziałem medalistów Mistrzostw Świata z 2011 roku w osobach shihan Karen Gyadukyan 5 dan i sensei Tariel Nikoleishvili 3 dan w europejskim centrum sportów walki. Trwają nowe zapisy i nabór do nowych sekcji z podziałem na dzieci, młodzież i dorosłych –czas spełniać marzenia .
Rozpoczęcie roku szkolnego w SP1
Z biblioteką na poszukiwanie skarbów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 07 lipiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.