Mistrzostwa Europy w Czarnogórskiej Budvie

Mistrzostwa Budva

Od 5 do 14 listopada reprezentacja kadetów i juniorów Polskiego Związku Kickboxingu brała udział w Mistrzostwach Europy w Czarnogórskiej Budvie. W składzie tej reprezentacji znalazło się trzech zawodników Strikera Turek: Iwo Adamek, Aleksander Kowalczyk oraz Szymon Kałużny.

Cała reprezentacja Polski w Czarnogórze zdobyła aż 71 medali co dało naszemu krajowi 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Do tych medali zawodnicy Strikera dorzucili 2 brązowe.

Najmłodszy z nich Iwo Adamek zaliczył debiut w tak dużej imprezie. Przegrał w eliminacjach na punkty po bardzo wyrównanym pojedynku. Jako pierwszy kadet starszy z klubu znalazł się w kadrze Polski (Olek, Szymon, Patryk i Hubert-zrobili to dopiero za juniora), uczestniczył w Mistrzostwach Europy i tanio skóry nie sprzedał co niewątpliwie jest jego wielkim osiągnieciem. Aleksander Kowalczyk startujący w kategorii do 86 kg oraz Szymon Kałużny w kategorii -71 kg. stanęli na trzecim stopniu podium. Szymonowi brakło kilka punktów w półfinale do zwycięstwa, ostatecznie nie jednogłośnie przegrywa z Białorusinem 2:1. W pierwszej walce Szymon kopnięciem na wątrobę znokautował Węgra. W drugiej pewnie na punkty 3:0 wygrał z Finem.

Był to dla trójki z klubu przy Mickiewicza najważniejszy turniej w sportowym życiu. Bezpośrednie przygotowania do startu w trwały aż 3 miesiące. Szymon jak i Aleksander to pierwsi historyczni medaliści Mistrzostw Europy z naszego powiatu, którzy wywalczyli miejsca na podium w dyscyplinie Olimpijskiej jaką jest Kickboxing.

Klub składa podziękowania za wsparcie dla Stowarzyszenia wszystkim osobom i firmom, które na co dzień pomagają wspinać się zawodnikom ku wymarzonym sportowym celom: najlepszej Pizzerii w Uniejowie – Pico Belo, Firmie Dźwig Met - Tomasz Piaseczny, Firmie Wojbud Piętno, FPE Systems, InfoBase, WłodarTRANS, Firmie Energo-Trans-Met, radnemu Pawłowi Kwiatkowskiemu, Restauracji Hacjenda z Malanowa, Gosi i Jarkowi Janusik - właścicielom Apteki Zielonej za wsparcie medyczne.

 

 

Kawęczyn: Więcej na diety dla sołtysów
Brudzew: Niebezpieczne zderzenie osobówki z ciężar...
 

Komentarze 1

Gość - :) w środa, 01 grudnia 2021 13:20

to cholerny zaszczyt dostać medal mistrzostw europy w wyniku braku przeciwników i jeszcze przegrywać walki -rudi słabo go szkolił -bajkopisarz apteka plajta

to cholerny zaszczyt dostać medal mistrzostw europy w wyniku braku przeciwników i jeszcze przegrywać walki -rudi słabo go szkolił -bajkopisarz apteka plajta
Gość
poniedziałek, 17 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.