Tuliszków: Mistrzostwa Polski Młodzików

Mistrzostwa Polski Młodzików

W dniach 12-13 grudnia w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików organizowane przez Polski Związek Judo i Okręgowy Związek Judo w Poznaniu w których wziął udział Uczniowski Klub Sportowy Judo w Tuliszkowie.

Podczas mistrzostw wystartowało około 450 zawodników, zawody odbyły się pod wytycznymi obostrzeń obowiązujących w Polsce podczas imprez sportowych. Frekwencja była duża bowiem w niektórych wagach ilość osób zgłoszonych sięgała 70 zawodników.

Do rywalizacji klub wytypował czworo zawodników, byli to Łucja Pawlicka, Maria Pakulska, Julia Kocimska i Jakub Moksik. Start był wielką niewiadomą formy zawodników ponieważ przygotowania przebiegały nie tak jak zawsze i nie zgodnie z planem przygotowań przez obecną sytuację w Polsce.

Zawodnicy; Łucja Pawlicka, Maria Pakulska i Kuba Moksik, walczyli w sobotę, mimo dobrych walk odpadli podczas eliminacji, mimo porażek, jak mówi trener klubowy postawa zawodników była dobra a każda walka była wyrównana. W niedziele walczyła Julia Kocimska która w tym roku zajęła piąte miejsce w wyższej kategorii wiekowej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży podczas startu w swojej kategorii wiekowej młodzika zajęła 7 miejsce w Polsce, Julia walczyła o medal ale plany pokrzyżowała kontuzja przez którą musiała odpuścić walkę.

Przed klubem i zawodnikami roztrenowanie po sezonie 2020 i wkrótce rozpoczną się kolejne przygotowania do sezonu startowego w 2021 roku. Klub zaprasza na zajęcia judo w poszczególnych grupach zajęcia akrobatyki sportowej, od stycznia ruszy nabór uzupełniający do kolejnych grup szkoleniowych.

Dziękujemy sponsorowi klubu p. Jakubowi Kowalczykowi, firma IzoSerwis Sp. z o.o. który wspierał wyjazd.

Trener sekcji
- Michał GajOddawaj krew i zyskaj w PIT
Wideo: Boże Narodzenie mimo wszystko w Przykonie

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 08 grudnia 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.