Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Mistrzostwa Świata Karate i szkolenie w Kielcach

Karate

Po raz pierwszy Polska była gospodarzem Mistrzostw Świata Shinkyokushinkai Karate WKO Japan w kategoriach wagowych, które odbyły się w Kielcach. Mistrzostwa rozgrywane są co cztery lata w konkurencji full Contact. Od 22 do 28 września Kielce gościły najlepszych wyłonionych w drodze eliminacji i krajowych i kontynentalnych ze 103 krajów i cały sztab japońskiej organizacji.

Przez dwa dni trwały Mistrzostwa Świata w Hali Kieleckich Legionów, które były poprzedzone kursami sędziowskimi. W zawodach uczestniczyły reprezentacje ze 103 krajów w kategorii senior mężczyzn i kobiet. Mistrzostwa Świata otworzyła Minister Sportu Anna Krupka, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniuszy, Marszałek Województwa Andrzej Bętkowski oraz Prezydent Kielc Bogdan Wenta. Trenerzy z Klubu Sportów i Sztuk Walk w Turku w osobach shihan Dariusz Jasiakiewicz, sensei Waldemar Mila, senpai Ewelina Białek-Krzyżanowska, Jacek Sobczak, Jacek Kordylewski, Bogdan Pastuszko, Janusz Stasiak, Dariusz Szymczak podziwiali i dopingowali startującym zawodnikom.

Po zakończonych mistrzostwach odbyło się walne zebranie WKO z udziałem wszystkich szefów regionu, gdzie przedstawiono sprawozdanie finansowe WKO, które zostało zatwierdzone przez uczestników zebrania, omówiono plany organizacji MŚ open, które odbędą się w Tokio lub Osace w Japonii w 2023 roku. W kolejnych dniach zostało przeprowadzone zgrupowanie szkoleniowe, które prowadziły legendy światowego karate: Kendji Midori, Howard Collins, Brian Fitkin, shihan, senpai i inni .W zgrupowaniu uczestniczył shihan Dariusz Jasiakiewicz i sensei Daniel Pakuła.
 
Celem szkolenia była realna walka i samoobrona z wykorzystaniem bunkai. Ponadto odbył się egzamin na wyższe pasy od 3 do 5 dan w Dojo Stara Wieś dla 86 zdających z całego świata. Te siedem dni światowego karate były fantastycznymi dniami do nawiązywania nowych kontaktów i przyjaźni, które niebawem zaowocują wspólnymi zawodami, obozami szkoleniowymi czy seminariami w naszym DOJO. Klub otrzymał zaproszenie do odwiedzenia hombu DOJO w Tokio i udział w światowym Seminarium, które odbędzie się przy górze Fuji w Japonii w 2023 roku, na które wybierze się nasza reprezentacja klubowa.
 
Korzystając z okazji zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do sekcji klubu czerwone drzwi tel 693714490, przeżyj japońską przygodę.
Kolejne sukcesy Kajetana Bajzerta
Władysławów: Nikola Klimaszewska wśród najpiękniej...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 15 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.