Młodzi sportowcy docenieni podczas sesji Rady Powiatu Tureckiego

Nagrody dla sportowców z Powiatu Tureckiego

Wyjątkowymi sportowcami pochwalić się może powiat turecki. Najlepsi zostali docenieni podczas sesji Rady Powiatu Tureckiego, która odbyła się 22 listopada. Podziękowania oraz gratulacje złożyli im przedstawiciele samorządu.

Sylwetki sportowców, którzy odnieśli sukcesy przybliżył przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Piotr Szewczyński.
Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodziczków Judo zgromadziły aż 438 zawodników z całej Polski, którzy przyjechali by zdobyć medal i być jednym z najlepszych w Polsce. Z takim samym celem na Mistrzostwa Polski udali się zawodnicy reprezentujący powiat turecki- mówił przewodniczący.

Gratulacje i podziękowania podczas sesji Rady Powiatu Tureckiego otrzymało troje wyjątkowych sportowców.

Natalia Poprawska reprezentująca UKS Judo w Tuliszkowie uprawia tę dyscyplinę sportu od ośmiu lat. Jest zdobywczynią brązowego medalu podczas Mistrzostw Judo rozgrywanych w Jastrzębiu Zdrój. Jest również złota medalistką Pucharu Polski w Judo w kategorii młodzików oraz Mistrzynią Wielkopolski i wielu turniejów judo.

Julia Kocimska reprezentuje UKS Judo w Tuliszkowie. Tę dyscyplinę sportu uprawia od 5 lat. Jest piątą zawodniczką Mistrzostw Polski Młodzików Judo, czwartą zawodniczką Pucharu Polski Judo w kategorii młodzików. Julia to wicemistrzyni Wielkopolski oraz zwyciężczyni wielu turniejów.

Zarówno Julię, jak i Natalię trenuje Michał Gaj.

Monika Poniedziałek to młoda piłkarka nożna, która została wyróżniona powołaniem przez Polski Związek Piłki Nożnej na jesienne zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, jako jedna z czterdziestu zawodniczek z całej Polski z rocznika 2006 i pięciu zawodniczek z Wielkopolski. Młoda piłkarka nożna, rozpoczynała swoją przygodę z piłką w Orle Kawęczyn, gdzie grała z chłopcami w drużynie Młodzika. Występy w Ladies Football Academies Turek spowodowały, że Monika reprezentuje klub Medyk Konin w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek.

Trenerem piłkarki jest Konrad Grzelak.

Kajetan Gargula to młody wszechstronnie uzdolniony człowiek uprawiający wiele dyscyplin sportowych. Reprezentant Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku. Przygody ze sportem rozpoczynał pod okiem swojego trenera i ojca Tomasza Garguli, który jest nauczycielem wychowania fizycznego. Kajetan odniósł wiele sukcesów rangi miasta, powiatu oraz Wielkopolski. Wygrał między innymi wyścig indywidualny na dystans 25 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego.

Sportowcy gratulacje i podziękowania wręczyli starosta turecki Dariusza Kałużnego, wicestarosta Władysław Karski, przewodniczący Rady Powiatu Piotr Szewczyński, wiceprzewodniczący Jan Smak, oraz wiceprzewodnicząca Eugenia Paterkiewicz.
Andrzej Wojtkowiak zrezygnował z zarządu przez hal...
Lepiej to już było, czyli luka finansowa w samorzą...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 marzec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.