Najlepsi sportowcy z powiatu tureckiego docenieni

Hubert Kozelan

W piątek, 12 sierpnia, w gabinecie Starosty Tureckiego uhonorowani zostali sportowcy będący mieszkańcami Powiatu Tureckiego: Hubert Kozelan i Mikołaj Wysocki oraz pięściarz Kamil Gardzielik.

Listy gratulacyjne oraz upominki sportowe wręczyli starosta Dariusz Kałużny, przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Piotr Szewczyński, rzecznik prasowy Powiatu Tureckiego Michał Jarek oraz koordynator do spraw sportu Starostwa Powiatowego w Turku Mariusz Wachowicz. Sportowcom towarzyszyli najbliżsi członkowie rodziny.

Hubert Kozelan jest utalentowanym sprinterem, lekkoatletą młodego pokolenia. Ten wywodzący się z Turku zawodnik zaczynał swoją karierę sportową w szkole podstawowej, gdzie między innymi zdobył Mistrzostwo Wielkopolski w 4-boju lekkoatletycznym. Późniejsza kariera to już treningi pod okiem Zbigniewa Ryczyńskiego w Ludowym Klubie Sportowym „Maraton” Turek, a następnie w szkole średniej - przeprowadzka do Gdańska i reprezentowanie AZS-AWFiS Gdańsk. Tam kariera sportowa Huberta przyspiesza o czym świadczą liczne zwycięstwa w biegach na 60 i 100 metrów w Mistrzostwach Polski zarówno „Juniorów młodszych”, jak i „Juniorów starszych” oraz reprezentowanie kraju na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce rozgrywanych w 2022 roku w kolumbijskiej Cali.

Mikołaj Wysocki swoją pierwsze kroki w Lekkiej Atletyce, a konkretnie w biegach średnich stawiał w UKS Skoczek Władysławów, by po kilku latach przejść do klubu CZWS Zawisza Bydgoszcz SL i tam z utytułowanym trenerem Sylwestrem Niebudkiem rozwijać swoją sportową karierę specjalizują się w biegach przez przeszkody. Systematyczna i wytrwała współpraca z nowym szkoleniowcem zaowocowała już wymiernymi osiągnięciami podczas Mistrzostw Polski „Juniorów młodszych” w biegach na 1000 i 2000 metrów przez przeszkody.

Kamil Gardzielik- sportowiec z Dobrej, który odnosi same sukcesy w dziedzinie boksu. Do tej pory stoczył 15 zawodowych walk i każdą z nich wygrał. Trenuje pod okiem najlepszych i jest idealnym przykładem na to, że ciężka praca i ogromna pasja pomagają spełnić marzenia. W kategorii wagowej - 75 kg sportowiec z Dobrej ma się czym pochwalić. Jak sam mówi ostatnia walka z Aleksandrem Iwanowem była jak dotąd najbardziej wymagająca, ale również otworzyła nowe perspektywy pozwalające na dalszy rozwój.

Naszym sportowcom - reprezentantom Powiatu Tureckiego jeszcze gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

źródło: powiat.turek.pl

Dni Turku i Gminy Turek rozpoczęte na sportowo
Tuliszków: Kolejny krok do obwodnicy Grzymiszewa

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.