Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Niedzielny rajd rowerowy

Niedzielny rajd rowerowy

Samorząd Miasta Turku wraz z Burmistrzem Miasta Turku byli organizatorami rajdu rowerowego, który miał miejsce w niedzielę, 30 lipca 2023 r. Uczestnicy nie tylko poznali urokliwe zakątki okolic Turku, ale też fakty historyczne sprzed 81 lat.

Niedzielny rajd rowerowy był kolejnym z cyklu rajdów organizowanych przez samorząd miejski. Na trasę wyruszyło blisko 60 rowerzystów.

Uczestnicy rajdu ruszyli sprzed Urzędu Miejskiego ulicami Kaliską, Gorzelnianą, Chełmońskiego, Leśną do Turkowic, następnie lasem do Kowali Księżych i przez Leśnictwo dojechali do Czachulca Nowego, gdzie znajduje się cmentarz żydowski na terenie getta wiejskiego, jakie Niemcy zorganizowali tam w czasie wojny. Uczestnicy niedzielnej przejażdżki zapoznali się z historią tego miejsca i Żydów Turkowskich, akurat w przeddzień 81. rocznicy likwidacji getta.

Stamtąd wszyscy wrócili do Kowali Księżych, gdzie na terenie Koła Łowieckiego Tur zorganizowane zostało ognisko i poczęstunek. Około godziny 18.00 rajdowicze ruszyli w drogę powrotną, tego dnia pokonując łącznie 30 km.

źródło: miastoturek.pl

Przykona: Zmiana na stanowisku zastępcy wójta
Obwieszczenie Starosty Tureckiego

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.