Niezwykła lekcja sportu - ćwiczyło ponad 2000 osób!

Bicie rekordu w aerobiku

2027 osób wzięło udział w największej lekcji aerobiku, walcząc jednocześnie o ustanowienie nowego rekordu Polski w aerobiku grupowym.

Ilość osób, które pojawiły się w piątek na stadionie 1000-lecia w Turku przerosła nawet oczekiwania organizatorów, którzy spodziewali się, że liczba ćwiczących przekroczy 1500. Okazało się jednak, że do pobicia rekordu w aerobiku grupowym przystąpiło o ponad 400 osób więcej! Wśród nich byli uczniowie szkół podstawowych oraz wszyscy chętni z terenu całego powiatu tureckiego, którzy chcieli zapisać się na kartach historii, dobrze się bawić i zrobić coś wyjątkowego. Największa lekcja aerobiku ma na celu zwrócenie młodzieży szkolnej uwagi na atrakcyjność oraz zalety zdrowotne wszelkich form aktywności fizycznej, zwłaszcza tych, które odbywają się na świeżym powietrzu. W radosnej atmosferze wszyscy dali się ponieść ćwiczeniom przy muzyce, a ze sceny zagrzewał uczestników m.in. Kamil Gardzielik - bokser pochodzący z powiatu tureckiego, który odnosi sukcesy na zawodowym ringu. Rekord ustanowiony podczas ćwiczeń jest co prawda rekordem nieoficjalnym, ale najważniejsza i tak była dobra zabawa.

Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Kopernik Plus, które w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu podejmuje w tym roku nie pierwszą już inicjatywę. Patronat honorowy nad wydarzeniem podjął natomiast Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Aktywne sołectwa zyskają dzięki dofinansowaniom

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 28 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.